czwartek, 25 czerwca 2020 07:13

Sebastian Adamczyk: Do PGE Skry dołożę od siebie jak najwięcej

- W tym sezonie na środku jest bardzo mocne trio, a ja dołączam do tej ekipy i mam nadzieję, że dorzucę do tego nową jakość, a przy okazji wiele się nauczę - mówi Sebastian Adamczyk, nowy środkowy PGE Skry Bełchatów.

Wracasz do PGE Skry, czyli klubu, w którym się wychowałeś. Jak się z tym czujesz?
Sebastian Adamczyk: - Na pewno czuję duże podekscytowanie, bo wracam do Bełchatowa, czyli miasta, w którym się urodziłem, wychowałem i w którym stawiałem pierwsze siatkarskie kroki. Mam nadzieję, że wybrałem dobrą drogę.

Podobnie jak Mikołaj Sawicki, jesteś przykładem, że warto być cierpliwym i czekać na swoją szansę.
- Mikołaj dostał swoją szansę i ją wykorzystał. Ja też poszedłem śladami wytrwałej pracy i gry w I lidze. Wiele się nauczyłem i mam nadzieję, że to przełoży się na mecze i treningi w PGE Skrze. Postaram się ciężką pracą pokazać trenerowi, że zasługuję na tę szansę.

Na pozycji środkowego chyba będziesz miał się od kogo uczyć, prawda?
- W tym sezonie na środku jest bardzo mocne trio, a ja dołączam do tej ekipy i mam nadzieję, że dorzucę do tego nową jakość, a przy okazji wiele się od nich nauczę. Postaram się dołożyć od siebie jak najwięcej.

Asystentem trenera pierwszej drużyny PGE Skry jest Radosław Kolanek, czyli trener, z którym wywalczyłeś mistrzostwo Polski juniorów...
- Nie ma co ukrywać, że trener Radosław Kolanek bardzo mi pomógł i to nie tylko pod względem sportowym, ale również psychicznym. Był ze mną w trudnych momentach, także pozaboiskowych i na pewno jego obecność na mnie dobrze zadziała.

Jak spędziłeś ostatnie tygodnie?
- Trzymiesięczny okres pandemii był bardzo ciężki, bo musieliśmy się sami sobą zająć, jedynie pomagały treningi rozpisane przez trenerów personalnych. Trzeba było się skupić na pracy w domu, bo nie można było wychodzić. Teraz trzeba trochę nadrobić cięższą siłownią, żeby w sezonie było łatwiej. Choć mocno przepracowałem ten okres, to do ideału jest jeszcze daleko.

Źródło: skra.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 160 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 czerwca 2020 07:23

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 113 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy