piątek, 17 lipca 2020 07:14

Miesiąc do rozpoczęcia przygotowań do sezonu

Nasi juniorzy dokładnie za miesiąc rozpoczną przygotowania do sezonu 2020/2021. Jak co roku, do drużyny dołączą nowi zawodnicy.

- Przygotowania do nowego sezonu zaczynamy 17 sierpnia. Cieszy to, że większość chłopców zostaje. Odchodzi pięć osób, aczkolwiek jest to pięciu kluczowych zawodników, bo Olek, Dawid, Kuba, Adam i Paweł grali w pierwszym składzie. Z tej „pierwszej szóstki” zostaje środkowy Maks i przyjmujący Hubert, jest też Szymon, który grał pół na pół z Kubą, dlatego jego też możemy zaliczyć do zawodników, którzy grali w wyjściowym składzie. Reszta z chłopaków czekała na tę szansę, żeby stać się wiodącym rocznikiem i pełnić najważniejsze role w drużynie. Mam nadzieję, że szybko uda się „wyłowić” liderów, którzy będą ciągnęli grę – zdradza Mateusz Hes, dla którego będzie to drugi sezon w roli trenera.

Do Szymona Ćwiklińskiego, Szymona Pietrzaka, Dawida Piechoty, Maksymiliana Werpachowskiego, Jakuba Chabra, Wiktora Kołtunowicza, Tymoteusza Zadebernego, Bartosza Holki, Bartłomieja Ciurusia i Kacpra Węglarskiego dołączą nowi koledzy. - Mamy dwóch nowych libero - jednego z Sieradza, a drugiego z Korony Bełchatów (rocznik 2003). Przychodzi do nas także środkowy z Gwardii Wrocław (2004), brat naszego byłego zawodnika z mistrzowskiego sezonu. Mamy też nowego atakującego, również z Korony. Jest to bardzo dobra informacja dla nas. Mam nadzieję, że Olek u nas jeszcze bardziej się rozwinie i będzie stanowił o sile drużyny. Ze Spały wraca do nas na ostatni rok Hubert Klat i mam nadzieję, że to, co wypracował w Spale mu zostanie i dodatkowo podszlifujemy te elementy, do których nie przykładał wagi, a warto je poprawić. Mam nadzieję, że będzie uczestniczył w treningach pierwszego zespołu, bo jest to chłopak z ogromnym potencjałem. Przy odrobinie szczęścia i zdrowia możemy go zobaczyć za rok w liczącym się pierwszoligowym zespole. Nadal szukamy drugiego rozgrywającego, zapraszamy!

Celem na kolejny sezon jest awans do finału i wywalczenie tam jak najlepszego miejsca, a także mistrzostwo województwa łódzkiego.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, tak i w tym juniorzy mają możliwość trenowania i grania w pierwszej drużynie PGE Skry Bełchatów. - Możliwość treningu i gra w pierwszym zespole to wartość dodana dla naszych zawodników – patrzą na gwiazdy zespołu, widzą ile im brakuje i co trzeba robić, żeby im dorównać i potem mieć fajną karierę i życie, jeżeli chodzi o siatkówkę. Poza tym trenując z lepszymi, uczą się innych rozwiązań. Przykładowo, jeżeli u nas lewoskrzydłowy atakuje mocno po końcach palców, a na treningu pierwszego zespołu ten atak pójdzie w blok, to musi szukać innych rozwiązań, żeby te punkty zdobywać, albo w ogóle ich nie tracić. Potem na naszym treningu już nie atakuje tak, jak atakował - siłowo, mocno po bloku, tylko wykorzystuje te rozwiązania, których się nauczył. I to jest fajne, że rozwija się nie tylko w jednym kierunku – siłowym, tylko jeszcze technicznym i szuka rozwiązań. Na pewno trening z pierwszym zespołem jest dużą wartością i każdy by chciał, każdy o to walczy w naszym zespole. Najlepsi na każdej pozycji, w przypadku, gdy ktoś „wypada” w pierwszym zespole, wchodzą tam i trenują. Potem tylko od nich zależy, czy pokażą się na tyle dobrze, że trener ich zapamięta i będzie chciał z nich „skorzystać” w kolejnym okresie przygotowawczym albo może uda się zdobyć kontakt do innych klubów i z tymi klubami potem współpracować, a za dwa – trzy lata wrócić do Bełchatowa. Tak wrócili Adamczyk i Sawicki, byli wyróżniającymi się zawodnikami w swoim roczniku, to jest super sprawa.

 

Juniorzy w składzie PGE Skry w sezonie 2019/2020:

20.09.2019 r. PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (towarzyski): Antosiewicz, Ćwikliński

12.10.2019r. PGE Skra Bełchatów – Gas Sales Piacenza Volley (Giganci Siatkówki): Antosiewicz, Ćwikliński

13.10.2019 r. PGE Skra Bełchatów – Powervolley Milano (Giganci Siatkówki): Antosiewicz, Ćwikliński

19.10.2019 r. PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie (Memoriał Gołasia): Antosiewicz

20.10.2019 r. PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (Memoriał Gołasia): Antosiewicz

27.10.2019 r. Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów: Antosiewicz

30.10.2019 r. PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice: Antosiewicz

2.11.2019 r. PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin: Antosiewicz

14.01.2020 r. PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn: Filipek

19.01.2020 r. GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów: Filipek

25.01.2020 r. PGE Skra Bełchatów – BKS Visła Bydgoszcz: Antosiewicz

4.02.2020 r. PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk: Antosiewicz

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 557 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 sierpnia 2020 10:52

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy