Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
czwartek, 17 marca 2011 08:10

Przegrana Skry w pierwszym meczu FMP.

Niestety początek finałów nie dla nas. W meczu otwarcia ulegliśmy zespołowi Delic Pol Norwid Częstochowa 3-1.
Początek meczu nie zapowiadał tego co się stało później. Od pierwszej piłki graliśmy dobrze zagrywką , praktycznie wyłączyliśmy najlepszego zawodnika Częstochowy - Modzelewskiego.

Odskoczyliśmy na kilka punktów i utrzymywaliśmy prowadzenie 18-13. Delikatne załamanie nastąpiło przy dwóch atakach Górskiego na pojedynczym bloku. Czas i po czasie tracimy kolejne dwa punkty w przyjęciu i ataku. Odzyskujemy zagrywkę i znowu odskakujemy na trzy punkty. Jeszcze dobra zagrywka i prowadzenie 24-20. Asem serwisowym zdobywamy Pierwszego seta 25-20. I nic nie wyglądało że będzie się coś działo. Niestety Częstochowa dokonała zmiany na przyjęciu i zaczęli grać prostą siatkówką. My nie byliśmy w stanie przeciwstawić bloku i obrony, jeszcze w ataku zdobywaliśmy punkty. Ale i to zaczęło zawodzić , pasywny blok przeciwników i kontry doprowadziły do końca seta. Na boisku pojawili się kolejno Ślipek i Makuch. Niestety przegrana do 18 i 1-1 w setach . Trzeci set bardzo podobny od stanu 8-8. Seria punktów i prowadzenie 18-11 i opadły głowy. Jeszcze kilka punktów i po secie trzecim 25-15 dla Częstochowian.
Mobilizacja w zespole , bo gra się do trzech wygranych . Coś zaczęło się budować , delikatna przewaga utrzymywana przez całego seta . Końcówka i powoli szykujemy się do dalszego grania. 24-22 i wydawać się mogło że już gramy piątego seta. Niedokładne przyjęcie i wybroniony atak Kozłowskiego. Kontra i 24-23. Następna akcja , wystawa na lewy Kozłowski kiwa i kolejna kontra przynosi punkt dla Częstochowy. Czas na ustawienie akcji , przyjęcie i gramy środkiem Maćkowiak kończy i prowadzimy 25-24. Częstochowianie wyrównują i wychodzą na prowadzenie po doskonałej zagrywce. Ostatnia akcja meczu wystawa na lewy i Kozłowski uderza po prostej mija blok i boisko. Koniec spotkania 3-1 dla Częstochowy.  Byliśmy tak blisko rozgrywania tego piątego seta. Niestety zagraliśmy źle, bez takiego zęba jak półfinałach, wystarczyłby taki mecz jak jeden z półfinałów a było by pewnie inaczej. Teraz musimy się pozbierać i ustawić grę na mecz ze Szczecinem, bo dla któregoś z tych zespołów mistrzostwa zakończą właśnie po tym meczu. Tzn gra w strefie medalowej. Drugi mecz naszej grupy to wygrana w pięciosetowym pojedynku Jokera Piły.

EKS Skra Bełchatów - Delic-Pol Norwid Częstochowa 1-3 (20,-18,-15,-25)

Skład Skry : Janusz 3, Kozłowski 16, Pacholak 2, Ignatowski 6, Górski 17, Maćkowiak 5, Dembiec - libero oraz