czwartek, 02 listopada 2023 09:28

Podsumowanie października.

Grupy młodzieżowe EKS Skra Bełchatów rozpoczęły rywalizację w rozgrywkach ligowych. Zapraszamy do podsumowania występów młodych siatkarek i siatkarzy w pierwszym miesiącu rywalizacji.

Młodziczki
W pierwszy weekend października młodziczki EKS Skra Bełchatów na pierwszym etapie rozgrywek rywalizowały w grupie 7 z zespołami MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka, MUKS Libero Pajęczno i Smile Academy UKS 10 Sieradz. Niestety, młode siatkarki zakończyły rywalizację wygrywając tylko jednego seta.
Nieco lepiej młode siatkarki zaprezentowały się na drugim turnieju, w którym zmierzyły się z zespołami ze Zgierza, Sieradza oraz Zduńskiej Woli. Dwa z trzech spotkań zakończyły się tie-breakami, które na swoją korzyść rozstrzygnęły rywali żółto-czarnych.
W trzecim etapie rozgrywek zespół prowadzony przez Kubę Myszorka zmierzył się z SPS Zduńską Wolą oraz MUKS Jedynka Rawa Mazowiecka. W pierwszym spotkaniu siatkarki EKS Skra Bełchatów musiały uznać wyższość rówieśniczek ze Zduńskiej Woli, a w drugim po zaciętym spotkaniu uległy zespołowi z Rawy Mazowieckiej.

Młodzicy
Na pierwszym etapie rozgrywek zespół prowadzony przez Monikę Stasiak trafił do grupy z KS WIFAMA I Łódź, MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka oraz KS WIFAMA II Łódź. W trzech meczach młodzi siatkarze odnieśli zwycięstwo w meczu drugim zespołem KS WIFAMA, natomiast w dwóch kolejnych lepsi  byli rywale. Turniej rozgrywany w ramach drugiego etapu rozgrywek odbył się 22 października. Tym razem żółto-czarni zmierzyli się z dwoma zespołami ze Zduńskiej Woli oraz znaną z poprzedniego turnieju drużyną KS WIFAMA II Łódź. Podopieczni Moniki Stasiak zakończyli zmagania na drugim miejscu w tabeli ulegając jedynie UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola.

Kadeci
Kadeci EKS Skra Bełchatów rozpoczęli sezon 2023/2024 w Rawie Mazowieckiej od pewnego zwycięstwa w trzech setach pokonując miejscową Juvenię. Dwa kolejne spotkania również ułożyły się po myśli zespołu Piotra Narejki. Bełchatowianie potrzebowali tylko trzech setów w starciu MKS Bzurą Ozorków oraz LUMKS Kasztelan Rozprza. Dopiero w starciu z pierwszym zespołem KS WIFAMA Łódź odnieśli pierwszą porażkę w tym sezonie. Wyrównany pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 dla zespołu z Łodzi. W ostatni weekend października młodzi siatkarze wrócili na zwycięskie tory zwyciężając 3:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Aktualnie, kadeci bełchatowskiego klubu z dorobkiem 12. Punktów plasują się na drugim miejscu w tabeli grupy 1.

Juniorzy
Juniorzy EKS Skra Bełchatów w grupie 2 rywalizują z KS WIFAMA ŁÓDŹ, UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola, METPRIM Volley Radomsko, Lechia Tomaszów Mazowiecki II, UMKS Volley 5 Piotrków Trybunalski. Po trzech kolejkach zespół prowadzony przez Bartka Woźniaka jest liderem w swojej grupie. We wszystkich rozegranych meczach bełchatowianie nie stracili nawet seta.

Zapraszamy na wszystkie mecze domowe grup młodzieżowych bełchatowskiego klubu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 612 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 listopada 2023 09:49

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy