poniedziałek, 18 maja 2015 11:30

Świetny turniej na zakończenie sezonu ligi wojewódzkiej.

Piękne obrony, mocne ataki, wyśmienite zagrywki i walka o każdy punkt. Tak w wielkim skrócie można opisać turniej finałowy o awans do 2 ligi kobiet, który rozgrywany był w miniony weekend w hali PG 3 w Bełchatowie. O prawo do gry w wyższej klasie rozgrywkowej do Bełchatowa przyjechały rywalizować siatkarki SKF KS Poznań, TKS Tychy oraz UKS Marba Sędziszów Małopolski.

Pierwszy dzień turnieju wskazał już faworytów, którzy będą walczyć bezpośrednio ze sobą o awans. W Pierwszym meczu tego dnia gospodynie pokonały gładko UKS Marbę Sędziszów Małopolski 3:0, podobnie jak TKS Tychy, który takim samym stosunkiem pokonał SKF KS Poznań. Drugiego dnia już wszystko mogło nabrać nieoczekiwanego zwrotu. W Pierwszym meczu siatkarki z Tych grały z sędziszowiankami, które mocno postawiły się faworytkom tego meczu. Ostatecznie to zawodniczki z Tych schodziły zwycięskie z parkietu (3:1), ale dwa ostatnie sety tego meczu to był już ten drugi etap turnieju, w którym zaczęła się walka jak równy z równym. Drugi mecz tego dnia to pojedynek Skry i SKF Poznań. To był siatkarski thriller, w którym piękną i zaciętą grę obydwu zespołów przyćmiewali sędziowie. Jednak nie byli oni w stanie popsuć szyków naszej drużynie, która pokonała ekipę SKFu 3:2. Pierwszy niedzielny mecz to pojedynek o 3 miejsce w grupie, w którym poznanianki pokonały 3:2 sędziszowianki. Drugi mecz niedzielny i zarazem ostatni mecz turnieju był decydującym o awansie do 2 ligi. Siatkarki Skry podejmowały TKS Tychy. Pierwszy set był bardzo obiecujący, ponieważ zakończył się zwycięstwem 25:19. Niestety w kolejnych dwóch setach sytuacja się odmieniła. To siatkarki z Tych brylowały na parkiecie, a na ich wyśmienite zagrania z krótkiej bądź prawego ataku nie było recepty. Dopiero czwarty set wlał w serca naszych siatkarek chęć i wolę zwycięstwa. Przy prowadzeniu 16:11 gra naszego zespołu niestety stanęła, a zawodniczki TKSu wykorzystały tą chwilę słabości i pokonały w tym secie bełchatowianki i w całym meczu zwyciężyły 3:1.

Podsumowując sezon w wykonaniu podopiecznych Piotrów Cyniaka i Narejko można z całą pewnością powiedzieć że był bardzo udany. Zaangażowanie siatkarek i poczynania całego zespołu przechodziły oczekiwania kibiców. Szczególne podziękowania należą się tegorocznym maturzystkom, wychowankom naszego klubu, które przez wiele lat godnie i z ogromnymi sukcesami reprezentowały nasz klub, nasze miasto.
Niedzielny mecz siatkarek był ostatni meczem zółto-czarnych w sezonie 2014/2015.