poniedziałek, 20 marca 2017 20:56

Juniorzy EKS Skra w finałowym turnieju Mistrzostw Polski! (galeria)

Juniorzy EKS Skra Bełchatów awansowali do finałowego turnieju Mistrzostw Polski! Przepustkę do grona ośmiu najlepszych zespołów w kraju wywalczyli w półfinałowych zawodach we Wrocławiu. Rywalami młodych bełchatowian oprócz gospodarzy - KS Gwardii Wrocław, były KS Wifama Łódź i UKS SMS Joker Piła. Rywalizację zrelacjonował dla nas Dominik Posmyk - były siatkarz EKS Skra, a obecnie drugi trener i statystyk naszego młodego zespołu.

I mecz: EKS Skra Bełchatów - KS Wifama Łódź 0:3 (15:25, 17:25, 29:31)

Dwa pierwsze sety były pod całkowitą kontrolą zespołu z Łodzi. Za sprawą zagrywek Damiana Domagały i Łukasza Rajchelta nie byliśmy w stanie wyprowadzić skutecznej pierwszej akcji. Przeciwnicy popełnili w tych setach po 6 błędów, a przy naszych 13 i 10, ciężko o korzystny wynik. Trzecia partia od początku mogła się podobać, walka punkt za punkt, jednak w końcowym rezultacie lepsza okazała się drużyna z Łodzi.

II mecz: KS Gwardia Wrocław - EKS Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 23:25, 19:25)

Drugi mecz z gospodarzami turnieju od początku do końca układał się po naszej myśli. Stąsiek, Sawicki i Sztelma rozegrali bardzo dobry mecz, przyjmując na poziomie 60% poz. 30% perf., co pozwoliło na realizację założeń taktycznych. Na wysokości zadania stanęli też rozgrywający, często uruchamiając środkowych - Olszewskiego i Adamczyka. Bardzo dobry mecz zagrał atakujący Marcin Marciniak, który zakończył mecz z 58% skutecznością.

III mecz: UKS SMS Joker Piła - EKS Skra Bełchatów 1:3 (21:25, 25:17, 16:25, 19:25)

Trzeci mecz z zespołem z Piły rozpoczął się dla nas pomyślnie, ale w drugiej partii utrata koncentracji spowodowała, że przeciwnik doprowadził do wyrównania. W przerwie odbyła się motywująca rozmowa z trenerem Radosławem Kolankiem i wróciliśmy na właściwe tory. Do zwycięstwa poprowadził nasz przyjmujący - Mikołaj Sawicki. Zapisując na swoim koncie 24 punkty, został wybrany najlepszym zawodnikiem naszej drużyny.

Siatkarze Radosława Kolanka powtórzyli tym samym zeszłoroczny wynik. Oprócz EKS Skra Bełchatów awans do grona ośmiu najlepszych drużyn w Polsce wywalczyły: Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, AKS V LO Rzeszów, KS Metro Warszawa, KS Wifama Łódź, UMKS MOS Wola Warszawa i MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Finałowy turniej Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 5-9 kwietnia w Kętrzynie.