poniedziałek, 31 lipca 2017 08:10

O krok od awansu

W tym sezonie nasze juniorki, oprócz rywalizacji w swojej kategorii wiekowej, występowały też w III lidze kobiet. Świetne występy naszego zespołu zaowocowały srebrnym medalem w województwie łódzkim oraz awansem do turnieju finałowego o awans do II ligi kobiet.

Siatkarki naszego zespołu w tym sezonie na parkietach III ligi rywalizowały z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, ŁKS Szkoła Gortata Łódź oraz SKS Start Łódź. Podopieczne Piotra Narejki uplasowały się na drugim miejscu, gromadząc dwa punkty mniej niż zespół z Tomaszowa Mazowieckiego.

Uzyskany wynik dał im awans do turnieju półfinałowego o wejście do II ligi kobiet, który rozegrany został w bełchatowskiej Energii. Oprócz EKS-u do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej stanęły UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki i OTPS Nike Ostrołęka. Nasze siatkarki zajęły drugie miejsce i wywalczyły awans do turnieju finałowego, który odbył się w dniach 19-21 maja w Rzeszowie.

Bełchatowianki rywalizację w turnieju o wejście do II ligi kobiet rozpoczęły od porażki z gospodyniami. Podopieczne Macieja Lesia pewnie wygrały w trzech setach ? do 13, 14 i 20. Rzeszowianki zaprezentowały równą grę podczas całych zawodów, nie pozwoliły rywalkom na zdobycie choćby seta i zasłużenie uzyskały awans. Gra siatkarek EKS w kolejnych spotkaniach wyglądała zdecydowanie lepiej. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę podopieczne Piotra Narejki mogły cieszyć się ze zwycięstwa nad drużynami z Poznania (3:1) i Wałbrzycha (3:0).

Niestety uzyskany wynik nie dał siatkarkom awansu do II ligi kobiet, która już kiedyś gościła w Bełchatowie. W nadchodzącym sezonie zawodniczki ponownie powalczą na parkietach III ligi o jak najlepszy wynik.

W III lidze kobiet siatkarki EKS Skra Bełchatów występowały w składzie: J. Chmielewska, A. Gałązka, M. Lis, M. Smolarz, J. Mirowska, J. Sadzińska, M. Smolarz, K. Krajewska, A. Szamburska, P. Włódarczyk, M. Wojtania, J. Zatoń, M. Zielińska. Trener Piotr Narejko.

Czytany 761 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 października 2017 09:08