Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 września 2017 12:56

Zwycięstwo w VII Memoriale im. Wojciecha Zembowicza

W ubiegły weekend podopieczni trenera Michała Mękarskiego rywalizowali w zawodach o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej, upamiętniających postać rawskiego trenera i działacza sportowego Wojciecha Zembowicza. Do Bełchatowa wrócili z trofeum za pierwsze miejsce.

W VII Memoriale im. Wojciecha Zembowicza, oprócz naszych kadetów, wystąpiło 12 zespołów: Bzura Ozorków, Dwójka Tomaszów Mazowiecki, UKS Serbinów Biała Podlaska, UKS Wrzos Międzyborów, Volley 5 Piotrków Trybunalski, Włókniarz Bielsko Biała, Sparta Grodzisk, KPS Siedlce, Korona Bełchatów, Dwójka Stalowa Wola, Strzelec Strzelce Opolskie i gospodarz turnieju Juvenia Rawa Mazowiecka.

System rozgrywek w fazie grupowej zakładał grę do trzech setów niezależnie od wyniku (3:0 lub 2:1). W pierwszym meczu kadeci EKS bez problemu rozprawili się z drużyną Volley 5 Piotrków Trybunalski. Drugi mecz okazał się decydujący dla losów grupy i całego turnieju, gdyż kadeci podejmowali zespół Włókniarza Bielsko Biała, który okazał się najtrudniejszym przeciwnikiem podczas całego Memoriału. Pierwszy set okazał się decydujący - przegrywając 18:22 udało się ostatecznie wygrać seta 25:22. Dzięki dobrej grze w ataku i w zagrywce Huberta Klata w 2 secie widocznie podłamani zawodnicy z Bielska Białej nie stawiali oporu, a w 3 secie trener dał pograć rezerwowym, wygrywając ostatecznie 2:1. W 3 meczu drużyna EKS Skra podejmowała UKS Serbinów Biała Podlaska i nie pozwoliła w żadnym secie przeciwnikom na przekroczenie granicy 20 punktów. Z bardzo dobrej strony pokazali się rezerwowi, zwłaszcza Marcel Rogulski grający na 100% skuteczności. Dzięki 3 zwycięstwom kadeci zajęli 1 miejsce w grupie i awansowali do rundy finałowej, gdzie spotkali się z Wrzosem Międzyborów oraz KPS Siedlce. Pierwszy mecz z Wrzosem Międzyborów okazał się kluczowy. Kadeci wygrali oba sety bardzo pewnie, prezentując się dobrze w elemencie zagrywki i ataku - wyróżnić tu należy Huberta Klata i Szymona Ćwiklińskiego. Wynik 2:0 w meczu Wrzos Międzyborów ? KPS Siedlce spowodował, że naszym zawodnikom do zwycięstwa w turnieju wystarczyło wygranie jednego seta z KPS Siedlce. Pomimo bardzo nerwowej gry w przyjęciu i ataku, końcówka seta należała do naszych kadetów. Dzięki asom i mocnym serwisom Huberta Klata ostatecznie kadeci mogli cieszyć się z wygranej w całym turnieju. W pozostałych dwóch setach trener pozwolił na grę rezerwowym, gdzie ponownie wyróżniał się Marcel Rogulski kończąc wiele ataków, blokując i dokładając do tego dobry serwis. Kadeci wygrali 2:1, nie przegrywając żadnego meczu. MVP turnieju został wybrany Hubert Klat, a wyróżniającym się zawodnikiem Marcel Rogulski.