niedziela, 15 października 2017 19:48

Trzy wygrane, dwie przegrane

3 do 2 ? tak można podsumować weekend w rozgrywkach naszych drużyn młodzieżowych. Zwycięsko ze swoich spotkań wyszli kadeci, pierwszy zespół juniorów i juniorzy, którzy grają w II lidze mężczyzn jako PGE Skra II Bełchatów.

12 października drugą przegraną w sezonie zanotowały podopieczne Piotra Narejki. Juniorki uległy na wyjeździe zespołowi z Aleksandrowa Łódzkiego 3:0 i plasują się na trzecim miejscu w grupie II.

Wyniki spotkań w grupie II:
UKS Ozorków - EKS Skra Bełchatów 0:3 (11:25, 15:25, 15:25)
UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki - MUKS ABiS - SP 64 Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 25:22, 25:18, 19:25, 12:15)

Zwycięstwo w pierwszym meczu tego sezonu odnotowali kadeci. Podopieczni Michała Mękarskiego nie okazali się gościnni i szybko odprawili swoich rówieśników z Rawy Mazowieckiej.

Wyniki spotkań rozegranych 14 października:
EKS Skra Bełchatów - MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka 3:0 (25:15, 25:13, 25:12)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki III - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20, 23:25, 27:25, 25:14)
MKS Bzura Ozorków - KS Wifama Szkoła Gortata Łódź 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)

W niedzielę swoje pierwsze mecze zagrali juniorzy. Trener Radosław Kolanek miał więcej powodów do radości niż trenerka Monika Stasiak. Zespół z Bzury tylko w pierwszym secie sprawił problemy naszym reprezentantom (27:25), kolejne dwa sety juniorzy wygrali do 16.

Wyniki spotkań w grupie I:
EKS Skra Bełchatów I - MKS Bzura Ozorków 3:0 (27:25, 25:16, 25:16)
KS Wifama Szkoła Gortata Łódź - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (22:25, 26:28, 23:25)

Drugi zespół juniorów przegrał po tie-breaku z zespołem z Pajęczna.

MUKS Libero Pajęczno - EKS Skra Bełchatów II 3:2 (27:25, 18:25, 29:27, 22:25, 15:13)
KS Siatkarz Wieluń - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki II 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)
KS Wifama Szkoła Gortata Łódź II - ULKS MOSiR Sieradz 0:3 (12:25, 11:25, 16:25)

Drużyna PGE Skry II, w której skład wchodzą nasi juniorzy, nie musiała długo czekać na premierowe zwycięstwo w II lidze mężczyzn. W 2. kolejce bełchatowianie pokonali w hali Energia Bzurę Ozorków 3:1.