poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:38

Weekend pod znakiem tie-breaków

Pięć tie-breaków rozegrały drużyny młodzieżowe EKS Skra Bełchatów. Niestety tylko jeden z nich zakończył się zwycięsko.

W sobotę drugie spotkanie w tym sezonie przegrali podopieczni Michała Mękarskiego. Po dwóch przegranych setach, zawodnicy z Bełchatowa doprowadzili do tie-breaka, w którym lepsi okazali się goście. Mimo porażki zespół EKS Skra Bełchatów wciąż plasuje się na pozycji lidera. W meczu z liderem grupy trzeciej II ligi mężczyzn zespół Radosława Kolanka miał szanse na zwycięstwo. Juniorzy prowadzili już 2:0, jednak zespół z Kluczborka odwrócił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

- W dwóch pierwszych setach graliśmy niewiarygodną siatkówkę. Wychodziliśmy z kilkupunktowych przewag rywali i to niewątpliwie ogromny pozytyw naszej gry. Musimy jednak wyciągnąć wnioski z naszej dalszej postawy przy prowadzeniu 2:0. Sami pozwoliliśmy na to, że jakość naszej gry totalnie spadła. Przeciwnik nie zaczął grać lepiej - podsumował trener Kolanek.

Drugi zespół juniorów jako jedyny odniósł zwycięstwo za trzy punkty. Podopieczni Moniki Stasiak pokonali drugi zespół z Tomaszowa Mazowieckiego w trzech setach. Młodziczki prowadzone przez Beatę Kuligowską pozazdrościły starszym kolegom i w trzech spotkaniach zagrały trzy tie-breaki. Niestety tylko jeden z nich zakończył się zwycięstwem bełchatowianek.

Mecz pierwszego zespołu juniorów został przełożony na inny termin. Spotkanie to zostanie rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim.

9.12.2017r. (sobota)

PGE Skra II Bełchatów ? UKS Mickiewicz Kluczbork (II liga mężczyzn) 2:3 (25:20, 27:25, 23:25, 18:25, 10:15)

EKS Skra Bełchatów ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki I (kadeci) 2:3 (22:25, 22:25, 25:17, 26:24, 11:15)

10.12.2017r. (niedziela)

EKS Skra II Bełchatów ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki II (juniorzy) 3:0 (25:19, 25:17, 25:21)

EKS Skra I Bełchatów ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki I (juniorzy) mecz przełożony

Turniej rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich młodziczek (grupa 4)
EKS Skra Bełchatów ? Wieluński Klub Sportowy Siatkarz 1:2 (25:16, 20:25, 3:15)
MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka II ? EKS Skra Bełchatów 1:2 (24:26, 25:12, 12:15)
EKS Skra Bełchatów ? ULKS MOSiR Sieradz 1:2 (25:14, 23:25, 11:15)