wtorek, 09 stycznia 2018 14:01

Udany początek roku

Pierwsze mecze w nowym roku za grupami młodzieżowymi EKS Skra Bełchatów. Większość zespołów poszło w ślady PGE Skry i zwycięstwem zakończyło swoje spotkania.

Nowy rok nie najlepiej rozpoczęli juniorzy bełchatowskiego klubu, którzy w tym sezonie występują w II lidze mężczyzn. W meczu z liderem grupy trzeciej nie zdołali wygrać nawet seta. Dużo lepszy start w roku 2018 zanotowali podopieczni Michała Mękarskiego, którzy w dobrym stylu pokonali na wyjeździe zespół KS Lechia Tomaszów. Był to ostatni sprawdzian przed meczem z Bzurą Ozorków, który zostanie rozegrany 27 stycznia. Zwycięzca spotkania zostanie gospodarzem turnieju o mistrzostwo województwa łódzkiego.

W niedzielę pierwszy zespół juniorów zrehabilitował się za sobotnią porażkę. Podopieczni Radosława Kolanka bez starty seta pokonali Wifamę Łódź. Takim samym wynikiem zakończył się mecz EKS Skra II Bełchatów z Siatkarzem Wieluń. Zwycięstwem zakończył się również turniej młodzików, którzy z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Kadetki EKS Skra Bełchatów dzięki swojej dobrej postawie awansowały do grupy 3.

6 stycznia 2018r. (sobota)

PGE Skra II Bełchatów ? Czarni Wirex Rząśnia (II liga mężczyzn) 0:3 (25:27, 19:25, 20:25)

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? EKS Skra Bełchatów (kadeci) 0:3 (13:25, 20:25, 19:25)