piątek, 09 lutego 2018 15:38

Kadeci rozpoczynają turniej od wygranej! (galeria)

Od wygranej 3:0 z Lechią Tomaszów Skra rozpoczyna swój udział w turnieju finałowym o mistrzostwo województwa łódzkiego w kategorii kadetów. Jutro nasza drużyna zmierzy się gospodarzami turnieju ? Bzurą Ozorków.

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? EKS Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 24:26, 15:25)

Tak spotkanie ocenił trener Mękarski:

Pomimo, iż pokonaliśmy tego rywala w rundzie zasadniczej, to pochodziliśmy do meczu w pełni skoncentrowani, gdyż do przeciwnika dołączył przyjmujący, na co dzień trenujący w SMS Spała. W pierwszym secie gra była wyrównana do stanu 9:9. Zaskoczyliśmy rywali mocną zagrywką, zwłaszcza Hubert Klat, Dawid Filipek i Aleksander Antosiewicz spisywali się w tym elemencie bardzo dobrze. W kontratakach Filipek świetnie rozprowadzał blok rywali, a set zakończył się do 18. W drugim secie nastąpiło rozluźnienie i Lechia prowadziła już 20:17. W tym momencie świetną zmianę dał drugi rozgrywający Wiktor Kołtunowicz, który uspokoił grę, a wszystkie pliki w ataku kończył Klat, co dało rezultat 26:24. W trzecim secie widocznie podłamani zawodnicy Lechii nie radzili sobie z naszymi zagrywkami, a w kontrataki bezlitośnie kończyli Klat, Ćwikliński i Gonerski. Set zakończył się wynikiem 25:15. Warto odnotować, że przez cały mecz świetnie radziliśmy sobie w elemencie przyjęcia, zwłaszcza Dawid Mielczarek i libero Adam Kostrzębski.