sobota, 10 lutego 2018 20:29

Przegrana z Bzurą Ozorków (galeria)

Po bardzo ciężkim pojedynku nasi kadeci przegrywają z gospodarzami turnieju w tie-breaku.

MKS Bzura Ozorków ? EKS Skra Bełchatów 3:2 (20:25, 25:13, 27:25, 22:25, 15:8)

Tak spotkanie ocenił trener Mękarski:

Do meczu z Bzurą Ozorków podchodziliśmy z pewnym srebrnym medalem, jednak mieliśmy duży apetyt na złoto, gdyż wygraliśmy z Bzurą w rundzie zasadniczej 3:1. W pierwszym secie zaskoczyliśmy rywala trudną zagrywką typu float. W tym elemencie ponownie brylowali Antosiewicz, Filipek i Klat. Wykorzystywaliśmy dobre przyjęcie i kontrataki grając środkiem. Set zakończył się wynikiem 25:20. W drugim secie miała miejsce powtórka z poprzedniego meczu - rozluźnienie, które wykorzystali gospodarze. Poprawili się zwłaszcza w elemencie przyjęcia oraz zagrywki, gdzie dużo krwi napsuł na co dzień trenujący w SMS Spała Leszczyński. Trzeci set od początku bardzo wyrównany, punkt za punkt do stanu 20:20. Obie drużyny dobrze spisywały się w elemencie przyjęcia (u nas Mielczarek jak i Kostrzębski), ataki kończyli środkowi Antosiewicz, Gonerski oraz atakujący Ćwikliński. Niestety przy stanie 24:23 nie obroniliśmy prostej piłki w obronie, a następnie przy 25:24 zepsuliśmy zagrywkę, co napędziło gospodarzy przy pełnej hali kibiców i głośnym dopingu. Set zakończył się wynikiem 27:25 i wydawał się kluczowym w ostatecznym wyniku. Czwarty set ponownie rozpoczęliśmy dobrą zagrywką, dzięki czemu wielokrotnie blokowaliśmy rywali i mieliśmy ułatwioną grę w obronie, w której brylował Kostrzębski, a ataki kończyli Klat, Mielczarek i Ćwikliński. Seta wygraliśmy 25:22. Wydawać by się mogło, że uskrzydleni zwycięstwem w czwartym secie wygramy także tie-breaka, jednak mecz rozgrywany dzień wcześniej oraz długie podróże do Ozorkowa odbiły się na motoryce kadetów. Zaczęliśmy popełniać błędy w zagrywce, gorzej przyjmował Mielczarek, a ataków nie kończyli Klat z Ćwiklińskim. Tie-break zakończył się wynikiem 15:7.