czwartek, 15 lutego 2018 14:59

Pierwszy dzień turnieju: Pewna wygrana Skry

Na inaugurację ćwierćfinału MP juniorzy Skry bez straty seta pokonali swoich rówieśników z Zielonej Góry. Górą w drugim meczu pomiędzy BKS Chemik Bydgoszcz a GKS Stoczniowiec Gdańsk byli bydgoszczanie.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany do stanu 8:8. Bełchatowianom udało się odskoczyć na trzy punkty i przy stanie 11:8, po punktowej zagrywce Hoszmana, trener Trzynastki poprosił o czas. Przerwa nie wybiła z rytmu naszych juniorów (16:8). Bardzo dobrze na zagrywce zaprezentował się Adamczyk, który zapisał na swoim koncie dwa asy serwisowe. Bełchatowianie nie utracili swojej wysokiej przewagi już do końca seta i wygrali go do 13.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, gra punkt za punkt do stanu 5:5. Ponownie bełchatowianie odskoczyli na trzy punkty (8:5) i znowu wymusiło to wzięcie czasu przez trenera gości. Przy stanie 11:6 wykorzystali już dwie przerwy. Bardzo dobra zagrywka Nowaka pozwoliła wypracować ośmiopunktowe prowadzenie (14:6). Bełchatowianie prowadzili już 18:10, jednak gościom udało się zmniejszyć przewagę naszej drużyny do trzech oczek (23:20). Ostatecznie podopieczni trenera Kolanka wygrali do 21.

Ostatnia partia meczu rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia bełchatowian, dwoma ?oczkami? prowadzili do stanu 8:6. Kolejne zagrania pozwoliły dopiero na uzyskanie większej przewagi (18:9), która została utrzymana do końca spotkania.

EKS Skra Bełchatów ? UKS Trzyna-stka Zielona Góra 3:0 (25:13, 25:21, 25:19)

EKS Skra Bełchatów: Nowak, Sawicki, Hoszman, Węgrzyn, Paszkiewicz, Adamczyk, Stąsiek (l) oraz Filipek, Marciniak, Bak, Piotrowski, Antosiewicz, Jagiełło

UKS Trzyna-stka Zielona Góra: Chodorowski, Furmański, Wojewoda, Szuplak, Płażalski, Skrobot, Nowakowski (l) oraz Polak, Szczegóła