poniedziałek, 05 marca 2018 12:10

Kadeci ze zwycięstwem i awansem mimo falstartu

Pomimo ?falstartu? w pierwszym meczu ćwierćfinałowym, nasi kadeci w kolejnych spotkaniach obrali właściwy kierunek i nie pozwolili ugrać rywalom nawet seta. Turniej ćwierćfinałowy zakończyli na pierwszy miejscu i z awansem do półfinału MP.

Nie najlepiej dla bełchatowian rozpoczął się ćwierćfinał MP. Po zaciętym, dwugodzinnym boju, kadeci przegrali z zespołem z Sulechowa 1:3. Wynik ten był dużym zaskoczeniem, ponieważ nasz zespół upatrywany był w roli faworyta. - Turniej zaczęliśmy od niespodziewanej porażki z Orionem Sulechów. Nie chcemy umniejszać umiejętności zespołu z Sulechowa, który w całym turnieju udowodnił, że gra bardzo dobrze w obronie i w kontrataku, jednak wpływ na wynik na pewno miało parę czynników, takich jak długa podróż tego samego dnia i specyficzna hala. Jest to na pewno nauczka dla chłopaków, żeby nie lekceważyć żadnego zespołu - mówi trener Mękarski.

Zdecydowanie lepiej siatkarze Michała Mękarskiego zaprezentowali się w piątek. Wygrana 3:0 ze Spartakusem Jawor, a także korzystne wyniki pozostałych spotkań, zapewniły naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie B. - W drugim dniu chłopaki przyzwyczaili się już do grania w hali w Puszczykowie i bardzo dobrze zaczął funkcjonować nasz najsilniejszy element, czyli zagrywka.

Sobota to ponownie bardzo dobra gra naszego zespołu, mimo ciężaru odpowiedzialności. - Na mecz z AZS Olsztyn wyszliśmy skoncentrowani i ze świadomością, że przegrany mecz eliminuje nas z awansu do 1/2 MP. Ponownie zagraliśmy bardzo dobrze zagrywką (Klat, Filipek, Antosiewicz) oraz skutecznie w bloku (Gonerski, Antosiewicz), przez co nie pozwoliliśmy Olsztynianom wyjść z 20 punktów w każdym secie.

W ostatnim meczu, z gospodarzami turnieju, nasza drużyna potrzebowała tylko dwóch setów, aby zapewnić sobie awans. - Przed meczem z Energetykiem pomogła nam wygrana AZS Olsztyn nad Sulechowem, dzięki czemu "wystarczało" nam wygrać 2 sety, jednocześnie musieliśmy wygrać 3:0, by wygrać cały turniej. Po trzech dniach turnieju drużynę z Poznania mieliśmy bardzo dobrze rozpracowaną taktycznie. Wiedzieliśmy w kogo zagrywać i jakie kierunki ataku trzymać w bloku. Dzięki konsekwencji i mocnej zagrywce (ponownie Klat, Filipek, Antosiewicz) wygraliśmy pewnie pierwszego seta. W drugim secie przegrywaliśmy już 12:3, jednak tłumaczyłem w przerwach, że jeżeli będziemy trzymać się taktyki to jeszcze tego seta wygramy. Rzeczywiście w pewnym momencie Poznaniacy zaczęli bać się atakować, dużo kiwali, plasowali bądź atakowali bezpośrednio w aut. Zwycięstwo w drugim secie dało nam awans do 1/2 MP, jednak chcieliśmy osiągnąć cel, jaki sobie wyznaczyliśmy przed turniejem, czyli pierwsze miejsce w ćwierćfinale. Ponownie mocna zagrywka, dobra gra w bloku (Antosiewicz, Gonerski) oraz skuteczność w kończeniu kontrataków (Klat, Ćwikliński, Mielczarek) dało nam upragnione zwycięstwo 3:0 i awans z pierwszego miejsca.

Dobra gra naszego zespołu w czasie całego turnieju zaowocowała dwoma nagrodami indywidualnymi. Najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) został Hubert Klat, a Szymon Ćwikliński został wybrany najlepszym atakującym. Gratulujemy!

Kadeci czekają teraz na losowanie. Półfinały zaplanowano na 16-18 marca.

Komplet wyników Turnieju Ćwierćfinałowego o Mistrzostwo Polski Kadetów w Piłce Siatkowej (grupa VII):

1.03.2018r. (czwartek)
Enea Energetyk Poznań ? AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)
MKS Orion Sulechów ? EKS Skra Bełchatów 3:1 (25:23, 14:25, 29:27, 25:18)

2.03.2018r. (piątek)
AZS UWM Olsztyn ? UKS Olimp Opole Lubelskie 3:0 (25:13, 25:12, 25:19)
EKS Skra Bełchatów ? JKS Spartakus Jawor 3:0 (25:13, 25:18, 25:16)
UKS Olimp Opole Lubelskie ? Enea Energetyk Poznań 0:3 (14:25, 16:25, 21:25)
JKS Spartakus Jawor ? MKS Orion Sulechów 3:1 (27:25, 16:25, 25:17, 25:18)

3.03.2018r. (sobota)
UKS Olimp Opole Lubelskie ? JKS Spartakus Jawor 2:3 (25:19, 25:15, 23:25, 20:25, 13:15)
Enea Energetyk Poznań ? MKS Orion Sulechów 3:1 (25:14, 21:25, 25:22, 25:23)
EKS Skra Bełchatów ? AZS UWM Olsztyn 3:0 25:14, 25:19, 25:18