czwartek, 15 marca 2018 09:32

Przeciwnicy kadetów w półfinale MP

Już od 16 marca kadeci Skry walczyć będą o awans do finału mistrzostw Polski. Na półfinał do Żor, oprócz naszej drużyny, przyjadą UKS SMS Joker Piła i KS Metro Warszawa. Gospodarzem turnieju będzie Jastrzębski Węgiel.

Jastrzębski Węgiel

Występujący w roli gospodarza zespół z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla w półfinałowych rozgrywkach był bezkonkurencyjny dla swoich rywali i z pierwszego miejsca awansował do kolejnej fazy rozgrywek o prymat w kraju. W podgrupie A przyszło im się zmierzyć tylko z drużyną z Radomia, z którą łatwo wygrali 3:0. W meczach finałowych szybko odprawili BAS Białystok (3:0), a więcej kłopotów sprawiła im dopiero drużyna z Wrocławia, która wygrywając już 2 sety, uległa jastrzębianom w tie-breaku.

KS Metro Warszawa

Drużyna z Warszawy grała w Olsztynie i awans uzyskała z drugiego miejsca, ustępując AZS PWSZ Nysa. W podgrupie A znaleźli się z gospodarzami turnieju, z którymi wygrali w tie-breaku oraz z drużyną Astra Nowa Sól, którą bardzo łatwo pokonali 3:0. W meczach ?o stawkę? ulegli zespołowi z Krakowa 0:3, ale już bez straty seta pokonali triumfatorów turnieju.