poniedziałek, 19 marca 2018 19:43

Juniorzy już w Spale!

Juniorzy Skry, którzy zostali powołani przez trenera Mariusza Sordyla do kadry narodowej, zameldowali się już w Spale, gdzie do końca marca potrwa zgrupowanie.

Dla Mikołaja Sawickiego, Przemka Stąśka i Wiktora Nowaka będzie to debiut, tylko Sebastian Adamczyk występował już z orzełkiem na piersi w reprezentacji Polski kadetów. - Cieszę się niezmiernie, że po raz kolejny będę miał szansę sprawdzenia się w kadrze narodowej. Na razie jest to tylko szerokie zgrupowanie, ale mam nadzieję, że pokażę swoje możliwości, podobnie jak i moi koledzy z klubu. Ja już miałem okazję wystąpić w meczach reprezentacyjnych i śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego to niewyobrażalne emocje. Mam nadzieję, że i w tym roku będę miał szansę tego dokonać z chłopakami z klubu.

Pozostali nasi siatkarze na pewno dadzą z siebie wszystko i pokażą się z jak najlepszej strony. - Powołanie do kadry jest dla mnie dużym wyróżnieniem, na które pracowałem wytrwale od kilku lat, czekając na swoją szansę. Bardzo się cieszę i dam z siebie jak najwięcej – zapowiada Mikołaj Sawicki.

Pobyt na zgrupowaniu to absencja na treningach klubowych. Juniorzy Skry przygotowują się nie tylko do finału Mistrzostw Polski Juniorów (ten turniej już od 11 do 15 kwietnia w Kętrzynie), ale czeka ich również play-off II ligi mężczyzn. Pierwszy mecz nasz zespół zagra 24 marca w Słupcy, rewanż 7 kwietnia w Bełchatowie (ew. trzeci mecz 8 kwietnia).

- Zrobimy wszystko, żeby zdobyć złoty medal. Teraz zabraknie nas na treningach klubowych, ale mamy nadzieję, że nie pokrzyżuje nam to planów na zdobycie medalu – przyznaje Adamczyk i dodaje: - Trzymajcie za nas kciuki, każde wsparcie się przyda!

 

Źródło: skra.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 324 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 marca 2018 09:53

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy