czwartek, 26 kwietnia 2018 07:51

Sezon 2017/2018: Kadeci wśród szesnastu najlepszych drużyn w Polsce

Nasi kadeci zakończyli sezon 2017/2018 udziałem w Turnieju Półfinałowym o Mistrzostwo Polski Kadetów. Zespół Michała Mękarskiego nie awansował do turnieju finałowego i ostatecznie uplasował się wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce.

Kadeci bełchatowskiej Skry rozpoczęli sezon 14 października meczem z Rawą Mazowiecką. Drużyna Michała Mękarskiego nie okazała się gościnna i szybko odprawiła swoich rówieśników zwyciężając 3:0 (25:15, 25:13, 25:12). Młodzi siatkarze zakończyli rundę zasadniczą 27 stycznia 2018 roku. Niestety na sam koniec rozgrywek ulegli Bzurze Ozorków 1:3. Kadeci po fazie zasadniczej rozgrywek uplasowali się na drugim miejscu. Tym samym turniej finałowy o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego odbył się właśnie w Ozorkowie w dniach 9-11 lutego.

Turniej zespół trenera Mękarskiego rozpoczął zwycięstwem nad rówieśnikami z Tomaszowa Mazowieckiego. Pojedynek zakończył się w trzech setach, a na młodych siatkarzy czekał już kolejny rywal – Bzura Ozorków. Po bardzo ciężkim meczu nasi zawodnicy musieli uznać wyższość gospodarzy. Ostatecznie, zostali Wicemistrzami Województwa Łódzkiego i uzyskali awans do Ćwierćfinałowego Turnieju o Mistrzostwo Polski Kadetów. - Zwycięstwo w finale województwa było bardzo blisko, dlatego porażka na pewno boli, ale nie zawieszamy głów i czekamy na losowanie 1/4 MP. Naszym marzeniem jest awans do finałów Mistrzostw Polski i będziemy konsekwentnie do tego dążyć. Warto wspomnieć, że większość chłopaków jest z młodszego rocznika (2002), dlatego jest to dobry prognostyk na przyszły sezon – tak podsumował turniej trener Michał Mękarski.

W dniach 1-4 marca kadeci bełchatowskiej Skry wystąpili w Turnieju Ćwierćfinałowym. Turniej grupy 7 odbył się w Puszczykowie koło Poznania. Nasza drużyna znalazła się w podgrupie z zespołami z Sulechowa i Jawora, drugą podgrupę tworzyły zaś zespoły z Olsztyna, Opola Lubelskiego i gospodarze turnieju KS Energetyk Poznań. Pomimo „falstartu” w pierwszym meczu ćwierćfinałowym, nasi kadeci w kolejnych spotkaniach obrali właściwy kierunek i nie pozwolili ugrać rywalom nawet seta. Turniej ćwierćfinałowy zakończyli na pierwszy miejscu i z awansem do półfinału MP. Dobra gra naszego zespołu w czasie całego turnieju zaowocowała dwoma nagrodami indywidualnymi. Najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) został Hubert Klat, a Szymon Ćwikliński został wybrany najlepszym atakującym.

Dwa tygodnie później zespół zameldował się w Żorach. Młodzi bełchatowianie znaleźli się w grupie z zespołami Piły, Warszawy i Jastrzębia. Kadeci Skry swój udział w turnieju rozpoczęli piątkowym meczem z Jokerem Piła, w sobotę czekała ich rywalizacja z Metrem Warszawa. Na sam koniec zagrali z gospodarzem turnieju – KS Jastrzębski Węgiel. Niestety bełchatowianie zakończyli turniej na czwartym miejscu i zajęli ostatecznie miejsce 13-16 w Polsce. Po raz kolejny z nagrodą indywidualną dla najlepszego przyjmującego do Bełchatowa wrócił Hubert Klat.

Kadeci wykonali plan, który założyli sobie przed rozpoczęciem sezonu. Celem minimum było dotarcie do półfinału MP i założenie to zostało zrealizowane. Bardzo dobra gra dawała nadzieję na więcej. - Nasza droga do półfinału i sam półfinał pokazała, że możemy walczyć z każdym i mieliśmy potencjał, żeby awansować do finału. W naszym zespole dwóch chłopaków z podstawowego składu jest rocznikiem dominującym, reszta jest rok młodsza. Jest potencjał na przyszły sezon, już teraz radziliśmy sobie bardzo dobrze w pojedynkach ze starszymi zawodnikami – mówił po Turnieju Półfinałowym trener zespołu.

Wielu zawodników dopiero debiutowało w rozgrywkach kadetów. Doświadczenie oraz ogranie zdobyte w tym sezonie pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Do zespołu w tym sezonie mają dołączyć najlepsi zawodnicy, którzy jeszcze występują w rozgrywkach młodzika. - Czeka nas około tygodnia przerwy. Chciałbym poczekać na koniec rozgrywek w młodzikach i obserwować najlepszych zawodników z tego zespołu. Zależy mi, aby jak najszybciej dołączyli do naszej ekipy – pozwoli to budować solidne fundamenty i zgrywać zespół w perspektywie przyszłego sezonu. Myślę, że jest bardzo duża szansa na Finał Mistrzostw Polski Kadetów w sezonie 2018/2019.

Przed kadetami EKS-u jeszcze kilka turniejów, a następnie niektórzy zawodnicy zamienią halę na boiska do siatkówki plażowej. - Na ten moment nie mamy żadnych zaproszeń na turnieje. Po finałach MP powinny pojawić się jakieś rozgrywki i na pewno z nich skorzystamy. W perspektywie jest turniej w Rawie Mazowieckiej, który w ubiegłym roku zakończyliśmy na pierwszy miejscu. Później, jeśli pogoda pozwoli, zaczniemy treningi na plaży – zakończył Michał Mękarski.

Gratulujemy kadetom EKS Skra Bełchatów wyników osiągniętych w minionym sezonie i z niecierpliwością czekamy na rozgrywki 2018/2019!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 107 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy