Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:05

PGE Skra Plaża Open z udziałem naszych wychowanków

W sobotnim turnieju PGE Skra Plaża Open wzięło udział 16 drużyn, w składach których nie brakowało byłych i obecnych siatkarzy naszego klubu. Krzysztof Czajkowski wraz z nowym rozgrywającym żółto-czarnych Kamilem Droszyńskim reprezentował PGE Skrę.

Tegoroczny turniej siatkówki plażowej organizowany na boiskach do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej Nr 12 spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zawodników z całej Polski. Krótko po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się pierwsze pojedynki. Na piachu zameldowali się między innymi finaliści ubiegłorocznej edycji turnieju – Michał Kobierecki i Piotr Strożek (złoto) czy Kamil Chaber (srebro), tym razem występujący w parze z Patrykiem Smyrskim.

Turniej został rozegrany systemem brazylijskim. Pierwsze mecze rozgrywane z lewej strony drabinki powoli kreowały najlepsze turniejowe pary. W ćwierćfinałach zameldowali się Bartosz Woźniak z Jarosławem Janasem, Michał Kobierecki i Piotr Strożek, Kamil Kosz i Michał Sendalski oraz Wiktor Polak grający w parze z Kamilem Kiszko-Zgierskim. Po dwunastu spotkaniach rywalizacja przeniosła się na prawą stronę drabinki. Około godziny 11:00 pierwsze pary pożegnały się z turniejem. Dzięki uprzejmości i wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Miasta Bełchatowa oraz sponsorów, każdy z zawodników otrzymał drobny upominek, który chociaż w niewielkim stopniu osłodził gorycz przegranej.

Po czterech godzinach zmagań w ponad 30 stopniowym upale bez porażki w półfinale zameldowały się pary Kobierecki/Strożek oraz Kosz/Sendalski. Z prawej strony drabinki drugą szansę na awans do półfinału wykorzystali Bartosz Woźniak i Jarosław Janas. Również reprezentacja PGE Skry – Kamil Droszyński i Krzysztof Czajkowski po porażce z parą Kosz/Sendalski o wejście do finału walczyła z „prawej strony”. Jak się okazało – skutecznie.

Pierwszy mecz półfinałowy to starcie ubiegłorocznych triumfatorów z nowym rozgrywającym PGE Skry, grającym w parze z Czajkowskim. Reprezentanci żółto-czarnych udowodnili, że mimo porażki w pierwszym spotkaniu zasługują na grę w wielkim finale i w dwóch setach wygrali swój pojedynek.

W drugim półfinale zwycięstwo 2:0 odniosła para Kosz/Sendalski. W wielkim finale doszło do powtórki meczu numer pięć. Ponownie lepsi okazali się Kamil Kosz i Michał Sendalski. W meczu o brąz zwycięstwo odnieśli Kobierecki/Strożek.

- Bardzo fajna atmosfera i jeszcze lepsza organizacja. Bywam na turniejach siatkówki plażowej w wielu różnych miastach. Tutaj w Bełchatowie byłem po raz pierwszy i można tylko pozazdrościć takiej organizacji. Temperatura mocno dawała się we znaki, więc zimne napoje i kurtyna wodna, były zbawieniem dla wszystkich. Z Michałem po raz pierwszy graliśmy razem i tym bardziej cieszy fakt, że udało nam się wygrać. Będę dobrze wspominał dzisiejsze zmagania. – podsumował sobotnie zmagania Kamil Kosz.

Podobnego zdania jest trener grup młodzieżowych EKS Skra Belchatów – Michał Mękarski, który tym razem wystąpił w roli zawodnika. - Turniej jest świetnie zorganizowany. Bardzo fajna oprawa – DJ, catering, leżaczki i co najważniejsze, bardzo pozytywna atmosfera. Warto dodać, że na turniej przyjechały pary z całej Polski, z tego co wiem nawet z Katowic i poziom sportowy jest naprawdę wysoki. Jeżeli zdrowie pozwoli to z przyjemnością zagram w kolejnej edycji turnieju.

Przypomnijmy, że patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Miasto Bełchatów, którzy ufundowali nagrody dla wszystkich zawodników. Puchary oraz upominki dla najlepszych par wręczyła Pani Prezydent Miasta Bełchatów Mariola Czechowska oraz nowy przyjmujący PGE Skry Bełchatów Piotr Orczyk.

 

Uczestnicy turnieju PGE Skra Plaża Open 2018:
1. Kamil Chaber/Patryk Smyrski
2. Adam Łoś/Wojtek Sowiak
3. Maciej Jasion/Dawid Mazur
4. Robert Węglewski/Artur Jadwiszczak
5. Adam Surgut/Kamil Ociepka
6. Łukasz Madej/Kacper Nowakowski
7. Piotr Strożek/Michał Kobierecki
8. Jarosław Janas/Bartosz Woźniak
9. Jakub Brzeziński/Konrad Kraszewski
10. Wiktor Polak/Kamil Kiszko-Zgierski
11. Michał Mękarski/Robert Stasiak
12. Tomasz Wegner/Dawid Życki
13. Łukasz Łyszkowicz/Mateusz Gałczyński
14. Michał Sendalski/Kamil Kosz
15. Robert Pawlikowski/Damian Michalski
16. Kamil Droszyński/Krzysztof Czajkowski

Źródło: PGE Skra Bełchatów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 98 razy