środa, 05 września 2018 09:20

Gdzie zagrają złoci juniorzy?

Wielkimi krokami zbliża się sezon 2018/2019, który dla większości złotych juniorów będzie pierwszym krokiem w dorosłą siatkówkę. Sprawdziliśmy, gdzie najbliższy rok spędzą Mistrzowie Polski Juniorów.

Reprezentanci Polski Juniorów – Sebastian Adamczyk, Mikołaj Sawicki, Wiktor Nowak oraz Przemysław Stąsiek nadchodzący sezon spędzą w pierwszoligowych klubach. Sebastian wraz z Mikołajem i Wiktorem dołączyli do BBTS Bielsko-Biała, natomiast Przemek został wypożyczony do pierwszoligowego AGH Kraków. Utalentowany libero spędzi w stolicy Małopolski najbliższe dwa sezony.

- Bardzo szybko zaaklimatyzowałem się w Krakowie. Pochodzę z Brzeska i od dziecka miałem styczność z tym miastem. Jest to fajne miejsce do uprawiania sportu. Klub jest bardzo pomocny, zapewnia zawodnikom wszystko czego potrzeba. Trener jest bardzo doświadczony, dzięki temu na każdym treningu możemy podnosić swoje umiejętności. Treningi są intensywne i w tym momencie, brakuje nam trochę świeżości, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość. Mamy bardzo wyrównaną czternastkę, możemy na siebie liczyć i tworzymy fajną grupę. Przed nami seria sparingów i wierzę, że z każdym meczem będziemy coraz silniejsi – mówi nowy libero krakowskiego zespołu.

Rozgrywający Maciej Kurnicki oraz atakujący Błażej Paszkiewicz zasilą zespół MKS Ikar Legnica. Antoni Piotrowski dołączył do SPS Chrobry Głogów. Nowy klub Antka, który w ubiegłym sezonie walczył o awans do zaplecza PlusLigi, w tym roku stawia sobie podobne cele. Przyjmujący Michał Jagiełło, podobnie jak koledzy, nadchodzący sezon spędzi na drugoligowych parkietach w drużynie MKS Olavia Oława. Wszystkie trzy zespoły występują w grupie czwartej II ligi mężczyzn, dlatego byli siatkarze EKS Skra Bełchatów spotkają się po przeciwnej stronie siatki.

Przyjmujący Michał Hoszman nadchodzący sezon spędzi w TS Volley Rybnik. Z nową drużyną młody przyjmujący powalczy o awans do I ligi mężczyzn. Marcin Marciniak przeniósł się na Podkarpacie do zespołu Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec.

Pozostali Mistrzowie Polski Juniorów – Hubert Węgrzyn, Hubert Klat, Dawid Filipek, Mikołaj Kałkowski, Aleksander Antosiewicz i Mateusz Bak kolejny sezon spędzą w Bełchatowie, gdzie rywalizować będą w II lidze mężczyzn i rozgrywkach juniorskich.

Wszystkim złotym juniorom bełchatowskiej Skry życzymy powodzenia w dorosłej siatkówce!

 

Sebastian Adamczyk - BBTS Bielsko-Biała (I liga)

Mikołaj Sawicki - BBTS Bielsko-Biała (I liga)

Wiktor Nowak - BBTS Bielsko-Biała (I liga)

Przemysław Stąsiek - AGH Kraków (I liga)

Maciej Kurnicki - MKS Ikar Legnica (II liga)

Błażej Paszkiewicz - MKS Ikar Legnica (II liga)

Antoni Piotrowski - SPS Chrobry Głogów (II liga)

Michał Jagiełło - MKS Olavia Oława (II liga)

Michał Hoszman - TS Volley Rybnik (II liga)

Marcin Marciniak - Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec (II liga)

Hubert Węgrzyn - EKS Skra Bełchatów i PGE Skra II Bełchatów

Hubert Klat - EKS Skra Bełchatów i PGE Skra II Bełchatów

Dawid Filipek - EKS Skra Bełchatów i PGE Skra II Bełchatów

Mikołaj Kałkowski - EKS Skra Bełchatów i PGE Skra II Bełchatów

Aleksander Antosiewicz - EKS Skra Bełchatów i PGE Skra II Bełchatów

Mateusz Bak - EKS Skra Bełchatów i PGE Skra II Bełchatów

Media

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 260 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 września 2018 11:16

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy