Wydrukuj tę stronę
środa, 20 lutego 2019 10:38

Dominik Posmyk w sztabie szkoleniowym kadry minikadetek

17 lutego w Twardogórze rozpoczęło się zgrupowanie minikadetek, w sztabie szkoleniowym kadry znalazł się Dominik Posmyk. W połowie grudnia polski zespół zagrał w Olecku w Mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) i zajął drugie miejsce.

Reprezentacja przygotowuje się do kwalifikacji do Mistrzostw Europy U16, które odbędą się od 26 do 28 kwietnia w Twardogórze. Awans wywalczy jedna drużyna, a nasza kadra zagra z reprezentacją Szwecji, Hiszpanii i Niemiec.

W niedzielę pod wodzą trenera Andrzeja Krowiaka rozpoczęło się zgrupowanie 23-osobowej kadry w tej kategorii wiekowej.

- Do Twardogóry przyjechało dziewięć zawodniczek, które w grudniu w Olecku zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy Wschodnie - mówi Andrzej Krowiak. - Poza tym powołaliśmy inne zawodniczki, które znamy oraz takie które chcemy sprawdzić. Pojawiły się one w ostatnich tygodniach. Naszymi działaniami objęliśmy szeroki program szkolenia. Kadra nie jest hermetyczna i mogę w niej znaleźć miejsce nowe siatkarki.

Do Twardogóry przyjechała również ekipa Francji. Wczoraj obie kadry miały wspólny trening. - Francja w mistrzostwach swojej strefy pokonała nasze rywalki Hiszpanię i Niemcy. Po meczach w Twardogórze będziemy mieli szersze spojrzenie na nasze rywalki. W tym roczniku zawodniczki dopiero rozpoczynają swoją reprezentacyjną przygodę i trudno jest określić ich sportowy poziom. Każdy pogłębi naszą wiedzą - mówi Andrzej Krowiak.

Dzisiaj i jutro (20 i 21 lutego) obie reprezentacje rozegrają mecze towarzyskie.