Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 18 marca 2019 10:15

Juniorzy EKS Skra w najlepszej ósemce w Polsce!

W miniony weekend juniorzy EKS Skra Bełchatów zapewnili sobie awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Żółto-czarni pojadą do Dębicy bronić tytułu wywalczonego rok temu.

Od piątku do niedzieli bełchatowianie rywalizowali w turnieju półfinałowym o mistrzostwo Polski juniorów. Oprócz naszego zespołu, o awans do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski, przyjechały powalczyć zespoły MOS Wola Warszawa, Wifama Łódź oraz Norwid Częstochowa.

- Każdy zespół, który przyjedzie na półfinał do Bełchatowa, będzie chciał awansować do najlepszej ósemki w Polsce. Nie będzie więc miejsca na słabości czy chwile zwątpienia. Trzeba pokazać najlepszą siatkówkę, jaką jesteśmy w tym czasie zagrać i zrobić wszystko, żeby ten turniej ułożył się po naszej myśli ? powiedział trener Radosław Kolanek przed rozpoczęciem rywalizacji.

Pierwsze spotkanie zdecydowanie ułożyło się po myśli bełchatowian, którzy bez straty seta pokonali rówieśników z Częstochowy. Mecz KS Wifama Łódź ? UMKS MOS Wola Warszawa również zakończył się w trzech setach na korzyść Mistrzów Mazowsza.

W sobotę awans do najlepszej ósemki w Polsce mogły zapewnić sobie zespoły z Bełchatowa i Warszawy. Jako pierwsi wyszli na parkiet zawodnicy MOSu. Początek spotkania pomiędzy zespołami z Częstochowy i Warszawy był dość wyrównany. Pierwszy set padł łupem podopiecznych Konrada Copa, natomiast drugiego wysoko wygrali Częstochowianie. W kolejnych dwóch partiach zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy Woli Warszawa i to oni po końcowym gwizdku sędziego cieszyli się z awansu do finałów.

Niespełna godzinę po pierwszym meczu na parkiecie zameldowały się zespoły Skry Bełchatów i Wifamy Łódź. Dla obu ekip było to czwarte starcie w tym sezonie. Do tej pory dwa mecze zwyciężyli łodzianie, natomiast jedno spotkanie wygrał zespół Radosława Kolanka. Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęli żółto-czarni, którzy wygrali pierwszą odsłonę. Niestety w kolejnym secie dobrą dyspozycję pokazał trzeci zespół województwa łódzkiego, zwyciężając do 17. Dwie kolejne partie to pewna gra zespołu Radosława Kolanka, zwycięstwo 3:1 i awans do turnieju finałowego!

- Z Wifamą zagraliśmy już czwarty raz w tym sezonie. Cieszy nas wygrany mecz. Co prawda jeden stracony set? ale to już historia. Najważniejsze, że wygraliśmy to spotkanie i awansowaliśmy do finałów ? powiedział libero żółto-czarnych Mikołaj Kałkowski.

Ostatniego dnia turnieju Hemarpol Norwid Częstochowa odniósł pierwsze zwycięstwo pokonując łódzką Wifamę. Częstochowianie potrzebowali aż pięciu setów, aby wygrać, ale ostatecznie to oni zakończyli turniej w lepszych nastrojach.

Mecz pomiędzy Skrą a Warszawą rozstrzygał, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie III. Zespół Radosława Kolanka przystąpił do spotkania bardzo zmotywowany. Dobra gra w polu serwisowym pozwoliła na wypracowanie przewagi i zwycięstwo w pierwszym secie. W kolejnych partiach nie było już tak łatwo. Warszawianie prezentowali się bardzo dobrze i nawet kontuzja Huberta Ryszewskiego nie wybiła zespołu z uderzenia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla MOSu.

Bardzo dobra gra naszej drużyny pozwala z optymizmem patrzeć na zbliżające się spotkania z Kasztelanem Rozprza oraz Finał Mistrzostw Polski Juniorów, który odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia w Dębicy. Czekamy na losowanie grup finałowych.

- Rok temu na finały patrzyłem bardziej z ławki, ale na pewno nabrałem doświadczenia, na przykład w meczu z Kielcami. Bardzo się cieszę, że będę mógł znów tam pojechać i tym razem zagrać w (mam nadzieję) pierwszym składzie. Na turniej jedziemy z wielkimi ambicjami. Wykonaliśmy plan minimum, czyli zameldowaliśmy się w najlepszej ósemce w Polsce, ale nikt nie jedzie położyć się i przegrać. Na pewno będziemy walczyć o jak najlepszy wynik ? mówi przyjmujący EKS Skra Bełchatów Mateusz Bak.

Bełchatowianie nie mają dużo czasu na świętowanie sukcesu. W sobotę odbędzie się kolejny pojedynek fazy play-out z Kasztelanem Rozprza, który wygrał już dwa spotkania (rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw). Teraz batalia o pozostanie w drugiej lidze przenosi się do Bełchatowa. Szczegółowe informacje na temat spotkania podamy wkrótce.

Od piątku do niedzieli hala Energia gościła wielu kibiców. W imieniu siatkarzy i trenerów dziękujemy za niesamowity doping! Nasz awans to również Wasz sukces!

Komplet wyników Turnieju Półfinałowego o Mistrzostwo Polski Juniorów w Piłce Siatkowej (grupa III):

15 marca 2019 r. (piątek)
EKS Skra Bełchatów ? Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0 (25:14, 26:24, 25:21)
KS Wifama Łódź ? UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (21:25, 18:25, 15:25)

16 marca 2019 r. (sobota)
Hemarpol Norwid Częstochowa ? UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (21:25, 25:14, 16:25, 19:25)
EKS Skra Bełchatów ? KS Wifama Łódź 3:1 (25:20, 17:25, 25:14, 25:21)

17 marca 2019 r. (niedziela)
KS Wifama Łódź ? Hemarpol Norwid Częstochowa 2:3 (28:26, 16:25, 25:17, 18:25, 10:15)
UMKS MOS Wola Warszawa ? EKS Skra Bełchatów 3:1 (21:25, 25:21, 25:11, 25:17)