piątek, 12 kwietnia 2019 10:08

Zagramy o 5 miejsce!

Nasi juniorzy pokonali AZS UWM Olsztyn 3:1 i jutro zagrają o 5 miejsce w turnieju.

Pierwszy set rozpoczął się od naszego prowadzenia (5:1), jednak olsztynianie szybko doprowadzili do wyrównania po 7, a potem odskoczyli na kilka punktów (13:18). Przerwa dla naszego zespołu pomogła i po chwili na tablicy wyników można było zobaczyć remis po 19. Gra punkt za punkt w końcówce tej partii mogła się podobać. Bełchatowianie wykorzystali drugą piłkę setową i to właśnie nasi reprezentanci objęli prowadzenie w walce o 3 miejsce w grupie A.

Początek drugiego seta to ponownie prowadzenie żółto-czarnych. Tym razem jednak ubiegłoroczni mistrzowie nie zaprzepaścili swojej przewagi (9:4, 20:12) i pewnie wygrali do 17.

Grą punkt za punkt rozpoczął się set numer trzy, teraz to siatkarzom Macieja Dobrowolskiego udało się odskoczyć na kilka punktów (9:12, 13:18), nasi zawodnicy nie byli w stanie nadrobić straconych piłek i przegrali do 18.

Żółto-czarni dobrze zaprezentowali się na początku czwartego seta (8:4). Nerwowo zrobiło się od wyniku 15:9, kiedy to olsztynianie odrobili kilka punktów i nasza przewaga stopniała do dwóch oczek (15:13), a później objęli prowadzenie (19:20). Emocjonującą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli bełchatowianie wygrywając do 24.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Hubert Węgrzyn.

Po meczu powiedzieli (źródło: PZPS):

Hubert Węgrzyn, środkowy EKS Skry Bełchatów: Dzisiaj nie mieliśmy już żadnej presji. Wyparowała po tych dwóch dniach. Ten ostatni mecz graliśmy już spokojnie. Przyzwyczailiśmy się do tej hali. Chcieliśmy pokazać dużo więcej, niż w poprzednich dwóch meczach. To spotkanie było ciężkie, ale należy pamiętać, że to jest turniej i tutaj nie ma łatwych przeciwników. Każdy chce walczyć. Teraz pozostała nam walka o 5. miejsce na koniec turnieju. Mogę wszystkich zapewnić, że będziemy walczyć do samego końca. Chcemy wyjechać z Dębicy z poczuciem, że daliśmy z siebie wszystko.

Kacper Dobrowolski, rozgrywający AZS UWM Olsztyn: Rozegraliśmy trzy mecze. Myślę, że pierwsze dwa mecze graliśmy dobrze. Mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy. Dzisiaj też mieliśmy swoje szanse, ale źle weszliśmy w mecz. Te pierwsze dwa sety były odstane. Za późno się obudziliśmy. Tego czwartego seta graliśmy dobrze, ale pod koniec popełniliśmy głupie błędy. W tej sytuacji w sobotę będziemy grali o miejsca 7-8. Myślę, że gra w turnieju finałowym mistrzostw Polski jest dla nas cennym doświadczeniem. Nikt z nas wcześniej nie miał okazji grać w finałach. Przed sezonem, nikt by nie pomyślał, że AZS UWM Olsztyn może grać w finałach mistrzostw Polski. Fajnie, że tu jesteśmy. To naprawdę świetne doświadczenie. Może właśnie tego doświadczenia zabrakło, żeby ugrać coś więcej podczas tego turnieju.

EKS Skra Bełchatów ? AZS UWM Olsztyn 3:1 (26:24, 25:17, 18:25, 26:24)

EKS Skra Bełchatów: Hubert Węgrzyn, Mateusz Bak, Mikołaj Osiński, Robert Węglewski, Aleksander Antosiewicz, Dawid Filipek, Mikołaj Kałkowski oraz Szymon Ćwikliński, Wiktor Kołtunowicz, Dawid Piechota, Tymoteusz Zadeberny

AZS UWM Olsztyn: Kacper Dobrowolski, Michał Kozłowski, Dawid Sokołowski, Piotr Dębowski, Dawid Deptuła, Jakub Warda, Jakub Brzozowski oraz Wiktor Janiszewski, Michał Żywalewski, Dawid Śliwiński, Adrian Łakatyszewski, Jakub Kozłowski, Jacek Naczk

MVP: Hubert Węgrzyn