sobota, 13 kwietnia 2019 12:03

Juniorzy piątą drużyną w Polsce!

Na wysokości zadania stanęli nasi juniorzy, którzy w meczu o piąte miejsce mistrzostw Polski pewnie wygrali z KS Metro Warszawa. Rok temu obie drużyny walczyły o złoto.

Pierwszy set rozpoczął się od dwóch punktowych zagrywek Antosiewicza. Bełchatowianom po remisie 4:4 udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie (9:6, 11:7), którego nie oddali już do końca seta.

Równie dobrze nasi reprezentanci zaprezentowali się w secie drugim, kiedy to prowadzili nawet dziesięcioma punktami (21:11). Ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 25:17.

Trzeci set był już bardziej wyrównany, do stanu 16:16 gra toczyła się punkt za punkt. Dzięki skutecznym blokom Antosiewicza udało się odskoczyć na cztery oczka, jednak szybko nasza przewaga stopniała i na tablicy wyników pojawił się wynik po 22. Końcówka zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Ostatecznie żółto-czarni wygrali tego seta do 23 i cały mecz 3:0!

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Dawid Filipek.

Po meczu powiedzieli (źródło: PZPS):

Dawid Filipek, rozgrywający EKS Skra Bełchatów: Tak jak mówiłem wcześniej, robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać mecz i zająć piąte miejsce. Jesteśmy szczęśliwi. Musimy się cieszyć z małych rzeczy. Naprawdę bardzo nam zależało na tym, żeby wywalczyć tę piątą lokatę. W sobotę zagraliśmy swoją siatkówkę.

Bartłomiej Zieliński, przyjmujący KS Metro Warszawa: Nie wiem, co stało się z naszą grą. Może byliśmy przybici wczorajszą porażką. Zagraliśmy bez energii i werwy. Wyjeżdżamy z Dębicy z dobrymi wspomnieniami, ale na pewno z dużym niedosytem. Na pewno jeszcze przez chwilę będziemy o tym myśleć i żałować swojej szansy, którą zmarnowaliśmy.

EKS Skra Bełchatów ? KS Metro Warszawa 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)

EKS Skra Bełchatów: Hubert Węgrzyn, Mateusz Bak, Mikołaj Osiński, Robert Węglewski, Aleksander Antosiewicz, Dawid Filipek, Mikołaj Kałkowski oraz Wiktor Kołtunowicz, Dawid Piechota

KS Metro Warszawa: Igor Assendi, Michał Gregorowicz, Bartłomiej Zieliński, Mateusz Cackowski, Aleksander Winiarski, Adrian Gwardiak, Damian Broszko oraz Paweł Jerke, Sebastian Lisicki, Mateusz Jaszczuk, Jakub Sakowski

MVP: Dawid Filipek

Statystyki

Wyniki sobotnich meczów:
(o 7 miejsce) AZS UWM Olsztyn ? AKS V LO Rzeszów 1:3 (25:15, 23:25, 18:25, 10:25)
(o 5 miejsce) EKS Skra Bełchatów ? KS Metro Warszawa 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)