środa, 26 lutego 2020 14:37

Zakochani w pływaniu!

15 lutego 2020 roku odbyły się Walentynkowe Zawody Pływackie o Puchar Prezesa EKS Skra Bełchatów. Miejscem rywalizacji młodych pływaków była kryta pływalnia znajdująca się przy hotelu Sport. Na zaproszenie sekcji pływackiej naszego klubu do Bełchatowa przyjechali pływacy z Zamościa, Łasku i Pajęczna.

W zawodach wzięło udział 136 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych na dystansach 25, 50 i 100 metrów w stylach dowolnym i grzbietowym. Dodatkową konkurencją była rywalizacja na dystansie 100 metrów stylem zmiennym w kategorii open o Puchar Prezesa EKS Skra Bełchatów.

Zawody odbyły się po patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa oraz Starosty Powiatu Bełchatowskiego, a patronat medialny objął Dziennik Łódzki.

Sponsorami zawodów byli: Elbud, Elmen Sp. z o. o., Elbis Sp. z o. o., Warta, Termo-Bud Młynarski, BGU Bełchatowska Grupa Ubezpieczeniowa, Fabryka Wnętrz Sylwia Drążczyk, Siekierscy Ubezpieczenia, Buduj z Fantazją, H2Oshop.pl, Klinika Wolmed, Transport i Przeprowadzki Frysiak, My Travel Bełchatów, Cukiernia Trojan, Erbat Akumulatory, OSK Ekstern, Wizja Reklamy i OSK Speed.

Relacja zdjęciowa i filmowa z zawodów znajduje się na stronie b24tv. Zachęcamy do obejrzenia!

Poniżej przedstawiamy wyniki:

100 metrów stylem zmiennym o Puchar Prezesa EKS Skra Bełchatów
w kategorii kobiet:
1. Zuzanna Sioma (Orka Zamość)
2. Julia Bednarz (Orka Zamość)
3. Izabela Naklicka (Orka Zamość)
w kategorii mężczyzn:
1. Mikołaj Popiel (Meduza Pajęczno)
2. Krzysztof Charkot (Orka Zamość)
3. Michał Kropornicki (Orka Zamość)

25 metrów stylem dowolnym, dziewczęta (rocznik 2010 i młodsze)
1. Amelia Karolak 00:17,54 (Wodnik Łask)
2. Anatola Gadzińska 00:18,75 (Wodnik Łask)
3. Maja Stano 00:19,07 (Wodnik Łask)

25 metrów stylem dowolnym, chłopcy (rocznik 2010 i młodsi)
1. Jakub Gawlikowski 00:16,62 (Wodnik Łask)
2. Filip Tosik 00:17,16 (Wodnik Łask)
3. Mateusz Kaczmarek 00:17,86 (Meduza Pajęczno)

50 metrów stylem dowolnym, dziewczęta (rocznik 2009)
1. Alicja Polek 00:35,30 (Skra Bełchatów)
2. Alicja Morawiec 00:35,48 (Skra Bełchatów)
3. Dorota Szubert 00:36,77 (Wodnik Łask)

50 metrów stylem dowolnym, chłopcy (rocznik 2009)
1. Michał Kaleta 00:37,98 (Meduza Pajęczno)
2. Wiktor Idziaszczyk 00:38,34 (Skra Bełchatów)
3. Wiktor Stroszajn 00:41,32 (Skra Bełchatów)

50 metrów stylem dowolnym, dziewczęta (rocznik 2008)
1. Justyna Wasielewska 00:35,98 (Wodnik Łask)
2. Hanna Kucharska 00:38,51 (Wodnik Łask)
3. Katarzyna Węgrzycka 00:39,88 (Skra Bełchatów)

50 metrów stylem dowolnym, chłopcy (rocznik 2008)
1. Krzysztof Charkot 00:29,69 (Orka Zamość)
2. Adam Prus 00:31,93 (Meduza Pajęczno)
3. Wiktor Gawlik 00:33,07 (Wodnik Łask)

100 metrów stylem dowolnym, dziewczęta (rocznik 2007)
1. Maja Gadzalińska 01:08,42 (Meduza Pajęczno)
2. Julia Skrok 01:09,17 (Meduza Pajęczno)
3. Maja Górny 01:09,26 (Skra Bełchatów)

100 metrów stylem dowolnym, chłopcy (rocznik 2007)
1. Maksymilian Łochowski 01:01,37 (Wodnik Łask)
2. Antoni Ulas 01:06,00 (Wodnik Łask)
3. Jan Romański 01:09,82 (Wodnik Łask)

100 metrów stylem dowolnym, dziewczęta (rocznik 2006)
1. Izabela Naklicka 01:06,33 (Orka Zamość)
2. Wiktoria Pawłowska 01:11,30 (Wodnik Łask)
3. Sandra Ałaszewska 01:22,67 (Skra Bełchatów)

100 metrów stylem dowolnym, chłopcy (rocznik 2006)
1. Mikołaj Popiel 00:56,17 (Meduza Pajęczno)
2. Michał Kropornicki 01:01,40 (Orka Zamość)
3. Wiktor Sawicki 01:06,97 (Orka Zamość)

100 metrów stylem dowolnym, dziewczęta (rocznik 2005)
1. Olga Gawlikowska 01:09,21 (Wodnik Łask)
2. Patrycja Wędzonka 01:15,63 (Skra Bełchatów)
3. Alicja Darmach 01:16,48 (Skra Bełchatów)

100 metrów stylem dowolnym, chłopcy (rocznik 2005)
1. Krzysztof Tylka 01:13,46 (Wodnik Łask)

100 metrów stylem dowolnym, dziewczęta (rocznik 2004)
1. Julia Malinoś 01:01,42 (Orka Zamość)
2. Zuzanna Sioma 01:01,58 (Orka Zamość)
3. Julia Bednarz 01:01,65 (Orka Zamość)

100 metrów stylem dowolnym, chłopcy (rocznik 2004)
1. Kacper Pilarski 01:01,09 (Meduza Pajęczno)

100 metrów stylem dowolnym, dziewczęta (rocznik 2003 i starsze)
1. Iga Struzik 01:21,01 (Skra Bełchatów)

100 metrów stylem dowolnym, chłopcy (rocznik 2003 i starsi)
1. Rafał Chyrchała 00:55,49 (Orka Zamość)
2. Łukasz Piecuch 00:58,20 (Skra Bełchatów)

25 metrów stylem grzbietowym, dziewczęta (rocznik 2010 i młodsze)
1. Amelia Karolak 00:20,77 (Wodnik Łask)
2. Anatola Gadzińska 00:21,80 (Wodnik Łask)
3. Martyna Stefaniw 00:21,86 (Meduza Pajęczno)

25 metrów stylem grzbietowym, chłopcy (rocznik 2010 i młodsi)
1. Filip Tosik 00:20,47 (Wodnik Łask)
2. Jakub Łakomy 00:21.00 (Meduza Pajęczno)
3. Krzysztof Węgrzycki 00:21,11 (Skra Bełchatów)

50 metrów stylem grzbietowym, dziewczęta (rocznik 2009)
1. Alicja Polek 00:39,95 (Skra Bełchatów)
2. Alicja Morawiec 00:42,04 (Skra Bełchatów)
3. Dorota Szubert 00:43,60 (Wodnik Łask)

50 metrów stylem grzbietowym, chłopcy (rocznik 2009)
1. Wiktor Idziaszczyk 00:43,20 (Skra Bełchatów)
2. Michał Kaleta 00:43,56 (Meduza Pajęczno)
3. Wiktor Stroszajn 00:47,48 (Skra Bełchatów)

50 metrów stylem grzbietowym, dziewczęta (rocznik 2008)
1. Hanna Kucharska 00:43,35 (Wodnik Łask)
2. Justyna Wasielewska 00:43,69 (Wodnik Łask)
3. Katarzyna Węgrzycka 00:45,31 (Skra Bełchatów)

50 metrów stylem grzbietowym, chłopcy (rocznik 2008)
1. Krzysztof Charkot 00:34,67 (Orka Zamość)
2. Adam Prus 00:37,21 (Meduza Pajęczno)
3. Wiktor Gawlik 00:41,52 (Wodnik Łask)

100 metrów stylem grzbietowym, dziewczęta (rocznik 2007)
1. Julia Wawrzyniak 01:20,61 (Meduza Pajęczno)
2. Maja Gadzalińska 01:20,91 (Meduza Pajęczno)
3. Maja Górny 01:21,22 (Skra Bełchatów)

100 metrów stylem grzbietowym, chłopcy (rocznik 2007)
1. Antoni Ulas 01:17,74 (Wodnik Łask)
2. Maksymilian Łochowski 01:27,35 (Wodnik Łask)
3 .Kacper Kleszczyński 01:28,61 (Meduza Pajęczno)

100 metrów stylem grzbietowym, dziewczęta (rocznik 2006)
1. Izabela Naklicka 01:17,81 (Orka Zamość)
2. Wiktoria Pawłowska 01:28,52 (Wodnik Łask)
3. Sandra Ałaszewska 01:38,76 (Skra Bełchatów)

100 metrów stylem grzbietowym, chłopcy (rocznik 2006)
1. Mikołaj Popiel 01:02,99 (Meduza Pajęczno)
2. Michał Kropornicki 01:12,74 (Orka Zamość)
3. Wiktor Sawicki 01:19,61 (Orka Zamość)

100 metrów stylem grzbietowym, dziewczęta (rocznik 2005)
1. Olga Gawlikowska 01:23,22 (Wodnik Łask)
2. Patrycja Wędzonka 01:27,87 (Skra Bełchatów)
3. Natalia Waszak 01:30,93 (Skra Bełchatów)

100 metrów stylem grzbietowym, chłopcy (rocznik 2005)
1. Krzysztof Tylka 01:32,75 (Wodnik Łask)

100 metrów stylem grzbietowym, dziewczęta (rocznik 2004)
1. Zuzanna Sioma 01:06,34 (Orka Zamość)
2. Klaudia Malec 01:07,18 (Orka Zamość)
3. Julia Bednarz 01:10,38 (Orka Zamość)

100 metrów stylem grzbietowym, chłopcy (rocznik 2004)
1. Kacper Pilarski 01:18,31 (Meduza Pajęczno)

100 metrów stylem grzbietowym, dziewczęta (rocznik 2003 i starsze)
1. Iga Struzik 01:44,98 (Skra Bełchatów)

100 metrów stylem grzbietowym, chłopcy (rocznik 2003 i starsi)
1. Rafał Chyrchała 01:03,10 (Orka Zamość)
2. Łukasz Piecuch 01:14,17 (Skra Bełchatów)

Źródło: belsport.pl
Zdjęcie: b24tv.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 258 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy