poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:10

Obchody 90-lecia Skry Bełchatów!

2020 to wyjątkowy rok dla Skry Bełchatów, która obchodzi 90-lecie swojego istnienia. Przez tyle lat nie brakowało wydarzeń i momentów, które warto pokazać - choć w odmiennej formie, bo na razie wirtualnie.

Bełchatowski klub kojarzy się kibicom przede wszystkim z siatkówką. To naturalne, ponieważ zespół PGE Skry przez ostatnie dwie dekady zyskał renomę nie tylko jednego z czołowych polskich klubów, ale osiągał również największe sukcesy na arenie międzynarodowej. Trzeba jednak pamiętać, że Skra to nie tylko siatkówka, ale w pierwszym okresie działalności klubu wiodącą sekcją była sekcja piłki nożnej. Dziś to również prężna drużyna pływaków, którzy robią wszystko, by rozwijać swoje sportowe kariery. To tylko ułamek wielkiej historii klubu...

A ta jest bardzo bogata, głównie w wydaniu siatkarskim. Dziewięć mistrzostw Polski, siedem krajowych Pucharów i cztery Superpuchary, a do tego medale Ligi Mistrzów czy Klubowych Mistrzostw Świata to niejedyne ważne wydarzenia dla klubu. Dlatego przez cały kwiecień w kanałach komunikacyjnych postaramy się przybliżyć kibicom najciekawsze momenty i daty, a tym samym najważniejsze momenty dla Skry Bełchatów.

- Skra Bełchatów to wielki klub z wielką historią. W tym roku obchodzi swoje 90-lecie i to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Wiemy, jak istotne miejsce Skra zajmuje w sercach wielu ludzi: działaczy, siatkarzy, trenerów, kibiców i wielu innych osób z siatkarskiego środowiska. Dlatego zrobimy wszystko, by obchody 90-lecia były bogate w treść. Liczę na to, że razem powspominamy dawne czasy i przypomnimy sobie między innymi najważniejsze sukcesy siatkarskie, ale nie tylko. Co więcej, historia Skry wciąż się pisze i wierzę, że następne jej karty zapełnimy kolejnymi wielkimi sukcesami - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Z okazji 90-lecia klub przygotował nie tylko okolicznościowe logo, ale również setki zdjęć, galerii, filmów i innych materiałów. Z powodu panującej sytuacji na świecie, plan obchodów musiał zostać zmodyfikowany. W planach są wystawy, spotkania z kibicami, uroczysta gala czy też jubileuszowy pojedynek. Na razie pozostaje zaprosić na media społecznościowe Skry, gdzie można wspominać dawne czasy.

Źródło: skra.pl

Media

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 280 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:15

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy