poniedziałek, 08 stycznia 2024 17:26

Program "Klub" na rok 2023 zakończony sukcesem

W roku 2023 Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów uzyskał dotację z programu "Klub" z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


W ramach realizacji zadania Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów przeprowadził szkolenia z zakresu piłki siatkowej oraz nauki pływania dla dzieci i młodzieży do lat 18. Wsparciem w ramach Programu "Klub", zostali objęci zawodnicy oraz zawodniczki dwóch sekcji.  
Realizacja zadania miała na celu promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży do 18 roku życia, prozdrowotne, społeczne oraz wychowawcze wartości społeczne.
Dziękujemy za wsparcie.

Dział: Aktulaności
poniedziałek, 08 stycznia 2024 16:45

Relacja zdjęciowa z turnieju w Łasku

Zawodnicy i zawodniczki sekcji pływania EKS SKRA Bełchatów na początku roku wzięli udział w turnieju w Łasku.

Przywieźli stamtąd nowe rekordy życiowe, jeszcze więcej nagród oraz dyplomów.

Po więcej zdjęć z tego wydarzenia zapraszamy na naszego Facebooka.

Dział: Aktulaności

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. wspiera Stowarzyszenie Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów.Wraz z początkiem Nowego Roku Stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów dziękuję za wsparcie Sponsorowi PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w szerzeniu zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz promocji sportu wśród dzieci i młodzieży.

Stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów działa na terenie Bełchatowa od 93 lat. Zrzesza w sumie 200 sportowców amatorów w sekcji pływackiej i siatkarskiej.Piłka siatkowa oraz pływanie to dwie wiodące dyscypliny w EKS Skra Bełchatów, które od wielu lat trenują młodzi mieszkańcy naszego miasta. Przy wsparciu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. jako „Mecenasa bełchatowskiego sportu”, Stowarzyszenie może realizować cele takie jak promocja aktywności fizycznej wśród młodszych mieszkańców regionu, a także lokalnej społeczności. Niezmiernie ważne jest wspólne działania na rozwój aktywności fizycznej młodych zawodników, którzy trenują w juniorskich sekcjach siatkówki oraz pływania. Dzięki środkom pozyskanym od spółki, stowarzyszenie będzie organizowało również zawody sportowe i pikniki dla wszystkich bełchatowian.

Dziękujemy za wsparcie.


Dział: Aktulaności

Ostatni miesiąc 2023 roku w wykonaniu grup młodzieżowych EKS Skra Bełchatów.

Młodziczki

Młodziczki EKS Skra Bełchatów w grudniu rozegrały dwa turnieje. W pierwszym rozegranym 3 grudnia młode siatkarki zmierzyły się z SPS Zduńska Wola oraz UKS Siatka II Zgierz. Dwa zwycięstwa sprawiły, że w kolejnym turnieju reprezentantki bełchatowskiej Skry rywalizowały w grupie 6. Tuż przed świętami, 17 grudnia w szóstym etapie rozgrywek w grupie obok bełchatowianek znalazły się zespoły UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola, UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki II oraz WKS Wieluń. Niestety, nasze siatkarki we wszystkich spotkaniach musiały uznać wyższość rywalek.

Młodzicy

Podopieczni Moniki Stasiak w grudniu rozegrali jeden turniej, na który pojechali w nieco okrojonym składzie. Młodzi siatkarze zmierzyli się z MKS Bzura Ozorków, KS WIFAMA Łódź II oraz SPS Zduńska Wola. Młodzi siatkarze wygrali z drużyną ze Zduńskiej Woli, ale zostali pokonani przez Wifamę Łódź ostatecznie plasując się na trzecim miejscu w tabeli.

Kadeci

Aktualnie kadeci EKS Skra Bełchatów plasują się na drugim miejscu w tabeli ustępując jedynie łódzkiej Wifamie.

Juniorzy

Juniorzy zakończyli pierwszy etap rozgrywkę jako liderzy tabeli. 12 stycznia podopieczni trenera Woźniaka na kolejnym etapie rozgrywek zmierzą się z Lechią Tomaszów. Ponadto, zespół juniorów bardzo dobrze prezentował się w rozgrywkach III ligi, gdzie odniósł dwa zwycięstwa.

Już za chwilę grupy młodzieżowe wybiegną na parkiet w pierwszych spotkaniach 2024 roku. Trzymamy kciuki za żółto-czarnych!

Dział: Aktulaności

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy