Reprezentantki Zduńskiej Woli powtórzyły sukces sprzed roku!

Reprezentantki Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli wygrały wielki finał Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt 2017 i tym samym powtórzyły sukces sprzed roku.

Na otwarcie turnieju, w pierwszym półfinale dziewcząt mogliśmy oglądać zwyciężczynie i srebrne medalistki poprzedniej edycji Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce siatkowej ? reprezentantki Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli i Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie. Podopieczne Anny Danielskiej ponownie okazały się lepsze od bełchatowianek 2:0 (15:12, 15:12) i zameldowały się w meczu o złoto.

O tym, która drużyna stanie na drodze gimnazjalistek ze Zduńskiej Woli do obrony tytułu, miał zadecydować drugi półfinał. Mecz pomiędzy reprezentantkami Żychlina i Łodzi był jednostronnym pojedynkiem. Dziewczęta z Gimnazjum w Żychlinie zdecydowanie wygrały 2:0 (15:2, 15:8) i skupiały się już nad najważniejszym dla nich spotkaniem.

Zanim jednak do niego doszło, rozegrany został mecz o brąz. Spotkanie pomiędzy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie i Publicznym Gimnazjum Nr 35 w Łodzi do samego końca trzymało widzów w napięciu. Pierwszy set w dobrym stylu wygrany przez bełchatowianki pozwalał myśleć, że podobnie będzie w drugim. Nic bardziej mylnego. Początek drugiej odsłony należał do podopiecznych Ewy Żebrowskiej-Zych. Gimnazjalistki z Bełchatowa nie zamierzały jednak odpuścić i przez całego seta goniły rywalki. Walka się opłaciła i to reprezentantki Bełchatowa po grze na przewagi sięgnęły po brązowy medal.

W meczu o złoto zmierzyły się dziewczęta z Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli oraz uczennice Gimnazjum w Żychlinie. Siatkarki obu drużyn zafundowały kibicom oraz zaproszonym gościom wielkie emocje, ale tylko w pierwszym secie. W drugiej odsłonie spotkania ubiegłoroczne złote medalistki niesione chęcią powtórzenia sukcesu zdecydowanie wygrały (15:5) i po raz drugi wygrały Orlikową Ligę Mistrzów w piłce siatkowej.