Juniorzy dwa, juniorki jeden

Po kadetach i kadetkach przyszedł czas na kolejne grupy młodzieżowe EKS Skry Bełchatów. Juniorzy i juniorki bełchatowskiego klubu z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w rundzie zasadniczej swoich rozgrywek. Trzy drużyny (2 męskie + 1 żeńska) awansowały do rundy półfinałowej.


JUNIORZY:

Skra I w grupie A zajęła drugie miejsce, dając się wyprzedzić tylko Wikingowi Tomaszów Maz. W 18 spotkaniach bełchatowianie zgromadzili 49 punktów, tracąc przy tym dziewięć setów. Żółto-czarni dwukrotnie musieli uznać wyższość zespołu z Tomaszowa Maz. W tej samej grupie grała trzecia drużyna EKS-u. Zajęła ona ósme miejsce w dziesięciozespołowym zestawieniu. 18 pkt., bilans setów: 24:41 - to dorobek Skry III.

W grupie B walczyła Skra II. Walczyła i uzyskała awans do kolejnej fazy, zajmując na koniec rundy zasadniczej czwarte miejsce. Bełchatowianie musieli uznać wyższość Wifamy Łódź, SMS-u Łódź oraz Bzury Ozorków. W półfinale z tej trójki, Skrze przyjdzie grać tyko z łódzkim SMS.

Skład grupy półfinałowej "A", w której zagra Skra II to Wiking Tomaszów Maz., SMS oraz MKS Zduńska Wola. Z kolei w grupie "B" obok Skry I grać będą Bzura, Wifama oraz Volley 5 Piotrków Trybunalski. Skra będzie gospodarzem pierwszego z dwóch zawodów.

JUNIORKI:


Juniorki do gry wystawiły tylko jeden skład. Rywalizował on w grupie A, a czynił to na tyle udanie, że po rundzie zasadniczej zajął on drugie miejsce. Lokata ta dała bełchatowiankom awans do półfinału wojewódzkiego. W trakcie rundy eliminacyjnej Skra rozegrała dziesięć spotkań, w których zgromadziła 23 pkt. O pięć mniej od pierwszego SMS II Łódź. Liczba setów straconych to cztery. Podopieczne Piotra Narejko swój turniej półfinałowy rozegrają w dniach 8-9 styczeń w Tomaszowie Mazowieckim. Rywalkami żółto-czarnych będą gospodynie - MUKS Dargfil, SMS I Łódź oraz Siatkarz Wieluń. AWans do głównego turnieju finałowego, rozegranego w postaci dwóch turniejów (dwudniowych) uzyskają drużyny, które zajmą miejsca I-II.

źródło: belsport.pl

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy