Zwycięstwo KADETÓW w Turnieju o Puchar Prezesa KPS SKRA Bełchatów.

Niedziela była dniem meczy o poszczególne miejsca w turnieju. O 9.30 mecz o V miejsce rozpoczęły drużyny PSKS Beskidy Bielsko i STS Skarżysko. Mecz choć trzysetowy to był dość zacięty.

Po wczorajszym towarzyskim spotkaniu gdzie wygrali kadeci ze Skarżyska 2-0 , dziś wzięli rewanż zawodnicy z Bielska i wygrali 3-0.
Mecz drugi to walka o trzecie miejsce pomiędzy naszymi Juniorami SKRĄ I i gospodarzami LUMKS Kasztelanem Rozprzą. Wczoraj na otwarcie Rozprza pokonała zespół Bełchatowian 3-0. Dziś srogi odwet wzięła Skra w pełnym składzie i zwyciężyła dość gładko pokazując to co jest w siatkówce dla kibiców najciekawsze, czyli grę kombinacyjną i widowiskową. Dużo punktów kończyło się efektownymi blokami. W ataku swoją siłę prezentowali Koźmiński i Górski, dobrze na rozegraniu prezentował się Tokarczyk. Ludzie od czarnej roboty czyli nasi środkowi Maćkowiak i Pacholak raz po raz grali dobrze w bloku. Tak że dzisiejsze spotkanie wygraliśmy 3-0 i zajęliśmy trzecie miejsce.
W finale zagrały zespoły EKS Skra II i MKS Bzura. Kadeci z Bełchatowa zagrali bardzo ambitnie i nie przestraszyli się rywali po dwóch setach był remis po jeden. Trzecia partia dla Skry i prowadzenie w meczu 2-1. Czwarty set walka od początku lekka przewaga Ozorkowa i prowadzenie trzema punktami. Bełchatowianie zniwelowali przewagę i nie odpuścili do końca choć piłkę setową mieli zawodnicy Bzury. Set zakończył się wygraną 29-27 i w całym spotkaniu 3-1.
Zwycięzcą czwartej edycji turnieju zostali kadeci Skry, którzy zrewanżowali się za porażkę swoich starszych kolegów w półfinale.