Juniorzy: Pierwsze zwycięstwo w Gdańsku.

SKRA Bełchatów wygrała swój pierwszy mecz w Turnieju Półfinałowym o Mistrzostwo Polski Juniorów, pokonując MOS Warszawa 3:2 (25:20,25:21,15:25,25:27,15:10). W spotkaniu inaugurującym turniej Trefl Gdańsk gładko pokonał zespół z Międzyrzecza 3:0.

Relacja trenera Marka Kwiecińskiego:

-W niedzielę po przyjeździe do Gdańska wieczorem odbyliśmy trening na którym zapoznaliśmy się z halą. Po treningu w hotelu zapoznaliśmy się z rywalami oglądając filmy z meczy MOS Wola Warszawa. To nasz pierwszy rywal w turnieju półfinałowym. Do meczu wyszliśmy bardzo zmotywowani i dobrze nastawieni na walkę. Pierwszy set do połowy lekka przewaga Mosu dwoma punktami, później walka punkt za punkt. Od stanu 18:18 odskoczyliśmy dzięki dobrej zagrywce Hebdy i grze w kontrze Górskiego i Koźmińskiego. Przewaga wzrosła do pięciu punktów i set zakończył się 25-20. Druga partia tego meczu miała identyczny przebieg i wygrana 25:21. Trzeci set zapowiadał walkę od początku Warszawiacy przejęli inicjatywę , odskoczyli na pięć punktów za sprawą bardzo dobrej zagrywki. Trener MOS-u Krzysztof Felczak motywował swoich zawodników do walki. U nas w zespole trzeba było przeczekać i trener Kwieciński zmianami chciał wybić z dobrej passy przeciwnika. Niestety set przegrany 15:25 i 2:1, Czwarta partia ze zmianami w składzie Hebdę ( przeciążenie kolana ) zastąpił na pozycji atakującego Górski, a jego na przyjęciu Kozłowski, Pigłowskiego na rozegraniu Cieślak i Pacholaka, Ignatowski. Nowym składem gra układała się dobrze od początku , ale walka była punkt po punkcie. W ostatniej fazie seta MOS uzyskał przewagę dwóch punktów i prowadził 24-22. Jednak po raz kolejny Skra walczyła do końca 24:24 i walka trwała nadal. Błąd w przyjęciu zakończył seta 26-24 dla Warszawy i stan meczu się wyrównał 2-2 . mecz od nowa. Bełchatowianie wyszli do ostatniego seta w niezmienionym składzie i od początku uzyskali przewagę. Przy zmianie stron 8:4. I taką przewagę utrzymujemy do końca. W tej fazie najlepiej na boisku grał Kozłowski,który zdobył 4 punkty. Set 15:10 i wygrana w pierwszym meczu półfinału 3-2 .

MOS WOLA Warszawa - EKS SKRA Bełchatów       2-3 (-20,-21,15,24,-10)

Skład Skry: Pigłowski 3, Górski 20, Pacholak 2, Hebda 12, Koźmiński 19, Maćkowiak 5, Dembiec - libero, Cieślak,
Ignatowski 1, Kozłowski 10.

Jutro ciężki mecz z gospodarzami TREFLEM Gdańsk o godzinie 12.00. Tym bardziej będzie trudno bo wygrali gospodarze na otwarcie z Międzyrzeczem 3-0.