Kolejne zwycięstwo juniorów i druga porażka w III LWM.

W sobotę zespół występujący w III lidze został pokonany 3:1 przez Łęczycę.
Początek gry podobny jak w poprzednim tygodniu, brak zgrania i wiele akcji kończyło się błędami naszych zawodników. Przegrana partia do 17 i kolejny set zaczyna się zupełnie inaczej zmiana rozgrywających ( za Tokarczyka - Cieślak ) i prowadzenie 5;0 , przez cały set utrzymywana przewaga, doprowadza do wyrównania. Po 1 w setach. Kolejne dwa sety można krótko określić ,że się odbyły. Dość wysoko przegrane (-16, -16). Przegrywamy 3-1 i jest to kolejna porażka. Przyczyna tkwi w psychice i zgraniu zespołu , bo każdy z zawodników wie co ma robić ,ale gra się nie klei. Teraz potrzeba nam spokoju i wspólnych treningów , bo od początku sezonu nie mieliśmy takiego. Część zespołu trenuje z Młodą ligą dwóch z pierwszą drużyną , a pozostali z rocznikiem '93. Nasz przyjmujący Górski ma w sumie pięciu rozgrywających (Falasca i Woicki w pierwszym zespole, Szablewski , Szałański , Tokarczyk w Młodej Lidze i Cieślak w juniorach) każdy gra inaczej inne tempo rozegrania , dokładność wystawy, trudno się zrozumieć na meczu.
Myślę że z meczu na mecz będzie lepiej i w końcu zespół załapie rytm swojego grania.

EKS Skra - MMKS Łęczyca   1-3  (-17,19,-16,-16)
Skład Skry : Tokarczyk , Kozłowski 18, Kostrzewski 5, Ignatowski 8, Wieczorkowski 1, Hernik , Herudziński - libero, oraz Mroczkowski 9, Molenda 1, Pacholak 10, Cieślak 1.

Dziś rozegrano mecz III kolejki juniorów. Skra I grała w Tomaszowie z Lechią i wygrała po meczu przeciętnym 3-0.
Zagraliśmy spotkanie w składzie odmiennym do wczorajszego meczu seniorów. Górski i Maćkowiak, którzy wczoraj grali w meczu Młodej Ligi z Jastrzębskim ( wygranym 3-1 ) na pewno trochę odczuwali zmęczenie . Graliśmy też bez Kozłowskiego i Koźmińskiego ( dolegliwości zdrowotne ). Pierwszy i trzeci set pod kontrolą naszych juniorów wygrane do 14 i 20 . Druga partia spotkania przyniosła nieoczekiwane emocje, po stracie kilku punktów na początku seta odrabiamy straty dość długo nie mogąc poradzić sobie ze skutecznym atakiem rywali i przy słabszym naszym bloku. przy stanie po 21 odrobiliśmy straty i wydawało się że set już jest pod kontrolą , ale nie walka trwała do stanu 27-26 dla skry i po ataku w aut Lechia zeszła pokonana. Dziś wyglądało to trochę lepiej , w paru fragmentach widać było przebłyski dobrej gry i zgrania wystawy z atakiem. dobre spotkanie rozegrał Kostrzewski na środku  i  Ignatowski na pozycji atakującego.

KS RKS Lechia Tomaszów - EKS Skra Bełchatów   0-3  (-14,-26,-20)
Skład Skry : Tokarczyk 1, Górski 13, Kostrzewski 9, Ignatowski 16, Mroczkowski , Maćkowiak 7, Dembiec - libero oraz Cieślak 5, Wieczorkowski 2.