wtorek, 19 września 2017 13:56

Zwycięstwo w VII Memoriale im. Wojciecha Zembowicza

W ubiegły weekend podopieczni trenera Michała Mękarskiego rywalizowali w zawodach o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej, upamiętniających postać rawskiego trenera i działacza sportowego Wojciecha Zembowicza. Do Bełchatowa wrócili z trofeum za pierwsze miejsce.

 

W VII Memoriale im. Wojciecha Zembowicza, oprócz naszych kadetów, wystąpiło 12 zespołów: Bzura Ozorków, Dwójka Tomaszów Mazowiecki, UKS Serbinów Biała Podlaska, UKS Wrzos Międzyborów, Volley 5 Piotrków Trybunalski, Włókniarz Bielsko Biała, Sparta Grodzisk, KPS Siedlce, Korona Bełchatów, Dwójka Stalowa Wola, Strzelec Strzelce Opolskie i gospodarz turnieju Juvenia Rawa Mazowiecka.

System rozgrywek w fazie grupowej zakładał grę do trzech setów niezależnie od wyniku (3:0 lub 2:1). W pierwszym meczu kadeci EKS bez problemu rozprawili się z drużyną Volley 5 Piotrków Trybunalski. Drugi mecz okazał się decydujący dla losów grupy i całego turnieju, gdyż kadeci podejmowali zespół Włókniarza Bielsko Biała, który okazał się najtrudniejszym przeciwnikiem podczas całego Memoriału. Pierwszy set okazał się decydujący - przegrywając 18:22 udało się ostatecznie wygrać seta 25:22. Dzięki dobrej grze w ataku i w zagrywce Huberta Klata w 2 secie widocznie podłamani zawodnicy z Bielska Białej nie stawiali oporu, a w 3 secie trener dał pograć rezerwowym, wygrywając ostatecznie 2:1. W 3 meczu drużyna EKS Skra podejmowała UKS Serbinów Biała Podlaska i nie pozwoliła w żadnym secie przeciwnikom na przekroczenie granicy 20 punktów. Z bardzo dobrej strony pokazali się rezerwowi, zwłaszcza Marcel Rogulski grający na 100% skuteczności. Dzięki 3 zwycięstwom kadeci zajęli 1 miejsce w grupie i awansowali do rundy finałowej, gdzie spotkali się z Wrzosem Międzyborów oraz KPS Siedlce. Pierwszy mecz z Wrzosem Międzyborów okazał się kluczowy. Kadeci wygrali oba sety bardzo pewnie, prezentując się dobrze w elemencie zagrywki i ataku - wyróżnić tu należy Huberta Klata i Szymona Ćwiklińskiego. Wynik 2:0 w meczu Wrzos Międzyborów – KPS Siedlce spowodował, że naszym zawodnikom do zwycięstwa w turnieju wystarczyło wygranie jednego seta z KPS Siedlce. Pomimo bardzo nerwowej gry w przyjęciu i ataku, końcówka seta należała do naszych kadetów. Dzięki asom i mocnym serwisom Huberta Klata ostatecznie kadeci mogli cieszyć się z wygranej w całym turnieju. W pozostałych dwóch setach trener pozwolił na grę rezerwowym, gdzie ponownie wyróżniał się Marcel Rogulski kończąc wiele ataków, blokując i dokładając do tego dobry serwis. Kadeci wygrali 2:1, nie przegrywając żadnego meczu. MVP turnieju został wybrany Hubert Klat, a wyróżniającym się zawodnikiem Marcel Rogulski.

Klasyfikacja końcowa:
1. EKS Skra Bełchatów
2. UKS Wrzos Międzyborów
3. KPS Siedlce
4. Bzura Ozorków
5. Włókniarz Bielsko Biała,
6. Juvenia Rawa Mazowiecka,
7. Dwójka Stalowa Wola
8. Korona Bełchatów
9. UKS Serbinów Biała Podlaska
10. Dwójka Tomaszów Mazowiecki
11. Volley Piotrków Trybunalski
12. Sparta Grodzisk

Skład EKS Skra Bełchatów: Hubert Klat, Szymon Ćwikliński, Mateusz Bartosik, Jakub Gonerski, Dawid Mielczarek, Wiktor Kołtunowicz, Bartosz Holka, Marcel Rogulski, Jakub Stępień, Krzysztof Kazuba. Trener: Michał Mękarski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 177 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 września 2017 14:14

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy

canakkale canakkale canakkale truva search