niedziela, 31 grudnia 2017 16:37

Bogatsi o nowe doświadczenia – podsumowanie roku 2017

Wielkimi krokami zbliża się rok 2018, jednak zanim na dobre wkroczymy w nowy rok, przypomnimy sobie największe sukcesy grup młodzieżowych EKS Skra Bełchatów odniesione w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Awans do rozgrywek centralnych uzyskały tylko dwa zespoły – młodzicy prowadzeni przez Michała Mękarskiego oraz juniorzy, których trenerem jest Radosław Kolanek. Podopieczni trenera Mękarskiego bardzo dobrze zaprezentowali się w sezonie 2016/2017 awansując do półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików. Zdobyte doświadczenie oraz ogranie procentuje już w tym sezonie. Zespół, który w tym sezonie występuje w rozgrywkach kadetów, z dorobkiem 26 punktów jest liderem grupy 1.

Zespół Radosława Kolanka jako jedyny rywalizował w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów. Na turnieju rozgrywanym w Kętrzynie juniorzy EKS Skra Bełchatów zajęli 7. miejsce. Uzyskany wynik pozostawił niedosyt i rozbudził apetyt młodych siatkarzy, którzy w tym roku stawiają sobie wysokie cele.

– Naszym celem, jak co roku, jest awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski i walka o jak najwyższą pozycję. Niestety zakończyliśmy rozgrywki na siódmym miejscu. W tym sezonie nie walczymy o sam wyjazd na finały, ale chcemy zdobyć medal – zapowiada kapitan drużyny Mikołaj Sawicki.

Do pozytywów minionego roku należy zaliczyć powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski zawodnika EKS Skra Bełchatów – Sebastiana Adamczyka. Z bardzo dobrej strony na Turnieju Nadziei Olimpijskich pokazał się Hubert Klat, który znalazł się wśród 24 najlepszych siatkarzy z rocznika 2002 z całej Polski. Ponadto pięciu siatkarzy z naszego młodzieżowego zespołu prowadzonego przez Radosława Kolanka uzupełniło kadrę pierwszego zespołu PGE Skry. Są to Sebastian Adamczyk (rocznik 1999, środkowy), Wiktor Nowak (1999, rozgrywający), Antoni Piotrowski (1999, przyjmujący), Mikołaj Sawicki (1999, przyjmujący) i Hubert Węgrzyn (2000, środkowy).

– Podczas treningów z pierwszym zespołem bardzo dużo się nauczyliśmy. Nie chodzi tylko o elementy czysto sportowe, ale i psychologiczne. Nabraliśmy dużej pewności siebie i teraz czerpiemy więcej radości z gry – mówi Mikołaj.

Nieco gorzej w ubiegłym roku prezentowały się panie. Należy jednak pamiętać o występach juniorek EKS Skra Bełchatów w trzeciej lidze kobiet. Świetne wyniki naszego zespołu zaowocowały srebrnym medalem w województwie łódzkim oraz awansem do turnieju finałowego o awans do II ligi kobiet. Niestety rezultat uzyskany podczas turnieju finałowego nie dał siatkarkom awansu do II ligi kobiet, która już kiedyś gościła w Bełchatowie. W nadchodzącym sezonie zawodniczki ponownie powalczą na parkietach III ligi.

Rok 2017 powoli przechodzi do historii. Mamy nadzieję, że nadchodzące dwanaście miesięcy będzie obfitowało w sportowe emocje, nowe doświadczenie oraz jak najlepsze wyniki grup młodzieżowych EKS Skra Bełchatów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 183 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy