czwartek, 12 kwietnia 2018 15:14

Drugi dzień turnieju: Jesteśmy w półfinale MP! (video, galeria)

Dzisiejsza wygrana z Gwardią Wrocław zapewniła naszym juniorom awans do półfinału MP! Po bardzo zaciętym pojedynku bełchatowianie wygrali w tie-breaku.

Siatkarze Radosława Kolanka pewnie wygrali pierwszego seta do 13 punktów i wydawać by się mogło, że będą dominować w całym spotkaniu. Jednak w drugiej partii nastąpił kryzys, który doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji przez Gwardię. Bełchatowianie nie zwiesili głów i w trzecim secie ponownie pokazali swoją przewagą, nie pozwalając przekroczyć reprezentantom Dolnego Śląska 20 punktów. Czwarta partia to ponownie gorszy fragment gry naszej drużyny. O końcowym wyniku tego spotkania miał zadecydować tie-break, w którym w końcówce dobrze w bloku zaprezentowali się bełchatowianie i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, zapewniając sobie awans do półfinału.

EKS Skra Bełchatów ? KS Gwardia Wrocław 3:2 (25:13, 20:25, 25:18, 20:25, 16:14)

MVP: Marcin Marciniak

EKS Skra: Nowak, Sawicki, Hoszman, Węgrzyn, Marciniak, Adamczyk, Stąsiek oraz Paszkiewicz, Piotrowski

12.04.2018r. (czwartek)
KS Jastrzębski Węgiel ? AKS V LO Rzeszów 3:2 (25:23, 25:22, 15:25, 23:25, 16:14) video
KS Metro Warszawa ? Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:19, 25:19) video
EKS Skra Bełchatów ? KS Gwardia Wrocław 3:2 (25:13, 20:25, 25:18, 20:25, 16:14) video
AZS 2020 Częstochowa ? Dafi Społem Kielce 3:2 (23:25, 28:30, 25:20, 25:17, 15:9) video

Tabela wyników po dwóch dniach (punkty, sety)
4. Dafi Społem Kielce (2, 2:6)

Jutro, na zakończenie fazy grupowej, naszych siatkarzy czeka mecz z Dafi Społem Kielce. Mecze półfinałowe rozegrane zostaną w sobotę.