czwartek, 27 września 2018 08:23

Aleksander Antosiewicz: Zawsze mogłem liczyć na wskazówkę

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w składzie z trzema juniorami EKS Skra Bełchatów wygrali międzynarodowy turnieju z okazji 60-lecia Cuneo Volley.

Pierwszego dnia turnieju żółto-czarni pokonali szwajcarski LUC Volleyball 2:1 i awansowali do finału. W wyjściowej szóstce znalazł się Hubert Węgrzyn, który z powodu drobnej kontuzji musiał opuścić boisko pod koniec pierwszego seta. Zastąpił go inny młody środkowy – Aleksander Antosiewicz.

- Początek był dla mnie dosyć trudny, jednak starałem się jak mogłem, żeby pomóc drużynie. Starsi koledzy często mi podpowiadali i pomagali na boisku. Zawsze mogłem liczyć na wskazówkę co zrobić lepiej, jak zagrać – mówi młody środkowy.

W wielkim finale mistrzowie Polski zmierzyli się z gospodarzami. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść PGE Skry. Swoją szansę, aby zaprezentować swoje umiejętności przed włoską publicznością, otrzymał również rozgrywający Dawid Filipek.

Dla młodych zawodników to nie koniec przygody z pierwszym zespołem. Hubert, Dawid i Olek dalej trenują z drużyną PGE Skry.

- Bardzo się cieszę, że mam szansę trenować z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Na początku trochę się stresowałem, jednak to szybko minęło. Trener Piazza jest bardzo mądrym i ambitnym człowiekiem. Zaraża chęcią do pracy i poprawiania umiejętności. Trenowałem z nim już w tamtym sezonie i widzę, że z każdym rokiem trener chce osiągnąć coraz więcej. Bardzo się cieszę, że mam możliwość takiej współpracy – podsumowuje Antosiewicz.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 167 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 września 2018 10:56

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy